Menu
WomanOnly
Hubnutí

4 nejlepší aktivity, které vám pomohou zhubnout

Adéla Beranová

Adéla Beranová

4. 6. 2014

Nemá smysl chodit kolem horké kaše. Zhubnout zdravě a trvale znamená změnit jídelníček a začít pravidelně cvičit. Cvičením spalujete kalorie a tvarujete svaly, což je základ pro zrychlení metabolismu. Zkuste si vybrat jedno z následujících cvičení a pusťte se do hubnutí po hlavě.

1. Chůze

Chůze je ideální pohyb, když chcete zhubnout. Nepotřebujete k ní žádné speciální vybavení, stačí pár kvalitnějších bot. Navíc je to pohyb, při kterém vám nehrozí zranění a je vhodné pro lidi se zdravotními problémy včetně vážnější obezity či srdečních chorob.

Záleží na tom, kolik chcete shodit, ale rychlejší chůzí spálíte průměrně mezi 5 a 8 kaloriemi každou minutu nebo mezi 225 a 360 kaloriemi za 45 minut. Když budete chodit denně pětačtyřicet minut, můžete díky tomu hubnout až kilo týdně!

2. Plavání

Středně rychlým plaváním můžete spálit mezi 400 a 500 kaloriemi za hodiny. Nezáleží ani na stylu, ani způsobu plavání, i takzvaná čubička je lepší než nic. Plavání je navíc opět jeden z druhů pohybů vhodných pro nemocné lidi, ale i těhotné ženy až do posledního trimestru těhotenství.

3. Cyklistika

Při jízdě na kole můžete spálit mezi 372 a 1100 kaloriemi za hodinu. Záleží na vaší váze, rychlosti, ale také terénu. Na rozdíl od jízdy na kole, je cyklistika pro začátečníky snadná. Každý může prostě nasednout na kolo a vyrazit. Stačí si zvolit přiměřeně dlouhou trasu a terén a nemusíte za celou dobu pocítit nepřiměřený pocit zátěže.

Cyklistika je skvělým pohybem na hubnutí, protože s měnícím se terénem se mění zátěž a zapojují se různé svaly, zároveň jde o účinné kardiovaskulární cvičení. Na kole navíc můžete jezdit třeba do práce a ušetřit tak peníze za benzín.

4. Tenis

Kvalitní tenisovou výměnou můžete spálit až 600 kalorií za hodinu. Pokud jste spíš typ člověka, který rád sportuje s partnerem, je pro vás tenis naprosto ideální variantou. Je to zároveň aktivita pro lidi, kteří vyloženě nezbožňují sport, nemusíte být totiž vynikajícím hráčem, abyste při tenisu spalovali tuky.

Tenis zaměstná svaly v celém těle a pomáhá zlepšit koordinaci, flexibilitu i celkový postoj. Navíc při něm můžete vypustit trochu páry a zbavit se tak stresu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 nejlepší aktivity, které vám pomohou zhubnout