Menu
WomanOnly
Krása

4 neřesti ve sprše, které škodí naší kráse. Víme, jak vypadat dokonale

Adéla Beranová

Adéla Beranová

20. 8. 2014

Sprchujeme se každý den, tak co bychom na tom mohli neumět? Budete překvapená, jaké základní chyby při sprchování děláme. Právě kvůli nim pak naše vlasy i kůže ztrácejí na lesku a kráse. Cesta za krásnými vlasy a bezchybnou pokožkou začíná ve sprše! Zkuste strávit těch pár minut opravdu efektivně.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Mýdlo vynechte

Zní to trochu jako vtip, protože je až šokující, že mýdlo ke sprchování vůbec nepotřebujete! „Mýdlo není nezbytné, ani užitečné, když přijde řeč na sprchování,“ říká dermatoložka Marnie Nussbaun. „Zbavuje pokožku přirozených esenciálních olejů a zanechává ji napnutou, suchou a podrážděnou,“ vysvětluje.

Chytřejší způsob je použít tělová sprchová mléka, která jsou na bázi vody, nikoli oleje. Nenarušují přirozené pH pokožky a díky tomu ji ani nevysušují.

Horká voda jako nepřítel

Už víte, že mýdlo může překvapivě vysušovat vaši pokožku. „Horká voda má stejný, jen snad ještě o trochu horší efekt,“ tvrdí Marie Neussbaun. Takže je skvělé, že si pod horkou sprchuou uživáte, ale raději to moc neprotahujte a trochu proud zchlaďte.

Pozor na mycí houby a žínky

Používáte ve sprše takové ty příjemné měkké houby, které mají navíc efekt jemného peelingu? Nic proti nim, ale je potřeba je dostatečně často měnit! „V loofách se drží hodně houbovitých bakterií, měly by se proto měnit nejméně jednou za měsíc,“ upozorňuje dermatoložka Joel Schlessinger.

Nejlepší způsob, jak udržet houby čisté neustále, je neustále je sušit. I když to znamená, že je musíte dát jinam než do vlhké sprchy na háček.

Obličej byste si neměla mýt houbou, ale jenom rukama!

Holit se až po pěti minutách

Pokud se ráda holíte přímo pod proudem sprchy, dopřejte si dostatek času. Póry potřebují alespoň pět minut, aby se pod vlivem teplé vody otevřely a holení pak šlo úplně samo. Stejná rada platí i pokud upřednostňujete epilaci, tedy vytrhávání chloupků. Zabráníte tak zarudnutí pokožky a nepříjemné vyrážce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 neřesti ve sprše, které škodí naší kráse. Víme, jak vypadat dokonale