Menu
WomanOnly
Domácnost

4 rady jak správně prát tmavé džíny, aby byly jako nové

Redakce

Redakce

20. 2. 2014

Vybrat dobře padnoucí džíny je velká dřina, známe to každá. Ale když už je najdeme, chceme, aby nám v takovém stavu, v jakém jsme si je vybraly, dlouho vydržely, no ne?

Jak tedy správně prát džíny aby nám co nejdéle vydržela barva i tvar?

1. Neperte je příliš často

První věcí, které se vyvarujte, je příliš časté praní. Ne však, abyste džíny praly, až ve chvíli kdy budou spíš černé než tmavě modré, ale nemusíte je prát po každém nošení.

Pokud se vám hned po vyprání podaří se nějak zašpinit, nebo omylem na sebe něco vylít, zkuste upřednostnit ruční čištění skvrny. Ušetříte tak spoustu vody a energie a co nejdůležitější, barvu vašich džínů.

2. Perte džíny naruby

Záleží samozřejmě hlavně na barvě džínů. Čím jsou džíny tmavší, tím potřebují větší péči. Tmavé džíny perte co nejméně, bez aviváže a na 30 °C a co je nejdůležitější –  perte je naruby.

Je to malé veřejné tajemství, ale nikdo na to moc nedbá, každé oblečené po čase ztrácí svou barvu, ale proč tomu ještě rychleji pomáhat? Když budete tmavé džíny pokaždé prát naruby, zajistíte jim tak delší životnost a déle stejnou tmavou barvu.

3. S žehlením opatrně

Správným zabijákem tmavých džínů je také žehlička. Tmavé džíny nemají rády vysoké teploty, proto je perte vždy na méně, než je doporučeno na štítku.

Samozřejmě nechceme vyjít ven v pomačkaných džínech, ale jak je tedy narovnat abychom je neničily žehličkou? Odpověď je jednoduchá, když džíny správně pověsíte hned po vyprání – na ramínko za pas – nebudou zmačkané a můžete v nich v klidu ihned vyrazit a bez žehlení!

4. Sušte je mimo slunce

Dalším nepřítelem tmavých džínů je sušení na přímém slunci a v sušičce. Jak samy víte, sluníčko umí pěkně vše vyšisovat. Jak nám v létě udělá pár hezkých světlých pramenů na vlasech, tak stejně působí sluníčko na náš tmavý denim. Proto v létě raději sušte džíny mimo dosah slunečního záření.

Sušička je na tom dost podobně, taky nám v tomhle směru nepomáhá, naopak škodí. Pokud nechcete hned po vyprání své džíny darovat dceři nebo muset po jednom praní shodit 10 kilo, raději sušičku nepoužívejte.

Světlé džíny

U světlých džínů je to mnohem jednodušší, žádné zabijáky barev zde řešit nemusíte. Čím světlejší džíny víc perete, tím budou více sexy. Jediné věci, které se vyvarujte, je sušička, abyste džíny nevytáhly o 2 čísla menší.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 rady jak správně prát tmavé džíny, aby byly jako nové