Menu
WomanOnly
Škola vaření

4 recepty na lahodné čaje

Čaj lze vařit tradičním způsobem, ale občas se vyplatí zpestřit jeho chuť. Dnes představím několik návrhů na neobvyklé podávání čaje. Podívejte se na 4 recepty na přípravu lahodného čaje.

Podzimní čaj – teplý a hluboce ochucený!

Potřebujete jen čtyři ingredience a svůj oblíbený hrnek nebo šálek. K vaření můžete použít džbán s infuzérem – pro pohodlí a přesnou extrakci esence chuti. Připravte si tedy 4 lžičky černého čaje, 4 lžičky kokosových vloček, sklenici mléka a dva vanilkové lusky (poměr na 1 litr čaje). Čaj, vanilkové lusky a kokosové lusky vložte do louhovače a zalijte 750 ml vroucí vody. Louhujte 5 minut. Během této doby mléko – 250 ml – nalijte do rendlíku nebo oblíbeného smaltovaného hrnku a zahřejte, ale nevařte. Když je teplý, máte dvě možnosti: nalít do džbánu nebo nalít do konvičky na mléko, aby si každý mohl doplnit svůj šálek v poměru, který mu nejvíce vyhovuje. Ideální recept na podzimní odpoledne! Zkuste také vanilkový čaj – jaký je recept?

Čaj se skořicí a jablky

Tady je kamarád každého, kdo rád tráví podzimní večery s knihou v ruce. Jeho příjemná vůně provoní celý dům a zažene podzimní blues. Na druhou stranu chuť uklidní vaše smysly a zpříjemní vám blažené chvíle sezení v křesle a objímání fleecové deky. Základem zde bude jemný, černý čaj – stačí dvě tři lžičky. Než se pustíte do vaření, přidejte také hvězdičku anýzu a tyčinku skořice. Po pěti minutách můžete přidat (již ve sklenici) pár tenkých plátků jablka a půl hrsti sušených brusinek na šálek. Počkejte ještě 2 minuty. Pokud by vám po této době nebyla chuť dostatečně sladká, přidejte med dle libosti (důležité je nepřidávat ho do vroucí vody, jeho vlastnosti budou neutralizovány vysokou teplotou). Úspěch a dobrá nálada po zbytek večera zaručena.

Rozmarýnový čaj se zázvorem

Máte rádi vůni rozmarýnu? A věděli jste, že tato složka příznivě působí na váš imunitní systém, trávení a dokonce zklidňuje bolavé klouby? Dnes je tedy čas uvařit si rozmarýnový čaj. Čtyři až pět snítek rozmarýnu a nakrájený zázvor zalijte 750 ml vroucí vody. Asi po 5 minutách louhování přikryté vyjměte lístky a přidejte lžíci medu. Bude fajn vyzkoušet, co se za tímto hlubokým aroma skrývá. Dále vezměte malinovou šťávu vyrobenou v létě ze spíže a přidejte asi 7 polévkových lžic do čaje. Dovnitř vhoďte také 3 plátky grapefruitu a dvě špetky barevného pepře. Ano, nyní je vše připraveno. Podávat jej můžete s talířem ovesných sušenek. Více se o zázvoru dozvíte na cajovy.blog.

Chutnat vám bude i čaj na hubnutí

Pro někoho odpověď na otázku „jaký čaj je nejlepší?“ bude samozřejmě čaj na hubnutí. Zaměřujeme se však i na zajímavou chuť tohoto oblíbeného nápoje, a tak si dovolte představit vám čínskou verzi mléčného oolongu. Jak název napovídá, tento druh má mléčnou chuť. Takový jemný základ je vysněnou příležitostí pro pár jemných doplňků. Uvařte si tedy celý džbán , a pokud se nezamilujete do základní verze, přidejte do ní třeba karamelové vločky, trochu másla nebo vanilkový lusk. Účinek bude jemný, ale znatelný, protože prohloubí váš zážitek. Navíc v kombinaci s fyzickou aktivitou můžete tímto čajem zredukovat břišní tuk až 3x rychleji.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 recepty na lahodné čaje