Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

4 tipy, jak být konečně šťastná: rozmazlujte se maličkostmi

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

21. 2. 2017

Štěstí nepřichází samo a člověk ho musí hledat. Vyzkoušejte naše tipy, díky kterým se zaručeně budete cítit lépe.

Doplňte vitamíny

Pokud jste dlouhodobě nešťastná, unavená a bez energie, chybí vám důležitý vitamín B12. Ten se podílí na výrobě přenašečů dobré nálady, jako je serotonin nebo dopamin, kteří dokáží ovlivňovat pocit štěstí. Zahrňte tedy do svého jídelníčku ryby, kvasnice, vejce nebo mléčné výrobky.

Hýbejte se

Najděte si sport, který vás skutečně bude bavit. Zejména pak aerobní a adrenalinové sporty vám do krve vyplaví spoustu endorfinů, díky nimž se budete cítit šťastnější. Máte splín? Nasaďte sluchátka s rytmickou hudbou a vyrazte se do parku alespoň na dvacet minut proběhnout.

Jak být šťastná? Zaměřte se na sebe a na své silné stránky

Neseďte doma

Sedět doma a litovat se je to nejhorší, co pro sebe můžete udělat. Vytáhněte kamarádku na víno, poseďte s přáteli, na které jste si dlouho neudělala čas nebo protančete celou noc v klubu.

Myslete na sebe

Rozmazlujte se maličkostmi. Kupte si oblíbený časopis, zajděte s kamarádkou na kávu nebo se podívejte na romantický film. Zkrátka se pokuste rozptýlit svoji mysl od každodenních starostí. Vyhraďte si pro sebe alespoň hodinu denně a dělejte cokoli, co máte ráda.

Tip! Kupte si produkty s vůní zeleného jablka či okurky. Je prokázáno, že tyto dvě vůně působí proti úzkosti, stresu a depresím.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 tipy, jak být konečně šťastná: rozmazlujte se maličkostmi