Menu
WomanOnly
Módní trendy

4 tipy jak nosit legíny, vyberte jejich správnou délku a budete neodolatelná

Legíny se stali jednou z nejdiskutovanější částí oblečení vůbec. Ženy se proto rozdělily na dva tábory, ty které na legíny nedají dopustit a na ty, které se jim obloukem vyhýbají. Tento módní trend se však drží ve světě módy již třetí rok, a proto je čas ukázat vám způsoby, jak je nosit. Pokud totiž víte jak na to, zamiluje si je téměř každá žena, či dívka!

 

Dnes už legíny dávno nejsou pouze sportovním oděvem. Staly se nedílnou součástí šatníku bezpočtu žen, které už si bez nich nedokážou představit svůj život. Avšak je tu stále velké procento žen, které se jim vyhýbají obloukem a tvrdí, že nejsou nic pro ně. Ve většině případů jsou to ale jen předsudky.

Je pochopitelné, že se některé dámy tohoto kousku oblečení obávají, ulicemi se to totiž hemží legínovými módními faux pas. Avšak pokud dodržíte několik základních pravidel jejich nošení, nemusíte se jich vůbec obávat!

Výběr samotných legínů

Zdá se to jako ta nejjednodušší záležitost na světě, ale i výběr legínů má svá úskalí. Zaprvé byste si měla dát pozor na správnou konfekční velikost. Legíny jsou elastické, a tak můžete mít pocit, že vám stačí o velikost menší než obvykle. Tak by snadno mohlo dojít k tomu snad největšímu legínovému trapasu. Není totiž nic horšího, než když skrz legíny prosvítá kůže. Samozřejmě by vám ale neměli být volné!

Dále je důležitá správná délka. Legíny by se totiž neměly řasit, jak je tomu u džínů, nýbrž by měly být hezky napnuté po celé délce. Také by měly sahat po kotníky, nebo maximálně tři centimetry nad ně. Třičtvrteční legíny by vám zbytečně zkracovaly nohy, tento typ legínů vyšel z módy hned po svém debutu.

Správná délka svršku

Prvním a tím nejzásadnějším pravidlem, které by nikdy nemělo být porušeno, je nosit k legínům delší trička, tílka a tuniky. Právě vrchní část vašeho outfitu by měla být dlouhá alespoň tak, aby zakrývala rozkrok. Pokud zvolíte kratší tričko, mohla byste působit lacině. Sáhněte tedy po delších volných tunikách, nebo upnutým svetrům do půlky stehen. Správnou volbou budou také maxi tílka.

Sukně, šaty a legíny

Asi největší výzvou je správně zkombinovat sukni, či šaty s legínami. Pokud totiž nesprávně sladíte tyto kousky, můžete tak svůj outfit snadno zařadit mezi přešlapy. Ale žádné strachy, opět si stačí zapamatovat pár jednoduchých pravidel.

Zapamatujte si, že délka sukně, či šatů by neměla být delší než po kolena. Delší střihy šatů by vám opticky zkrátily nohy. Dále pamatujte na to, že legíny se zkrátka nedají nosit s džínovou minisukní! V ulicích na tento trend narazíme velmi často, ale i sami muži jsou přesvědčeni o tom, že je tato kombinace naprosto asexuální.

Proto k legínům volte šaty, či sukně kratších střihů a z lehoučkých materiálů. Kontrast lehkosti šatů a přiléhavosti legínů dodá vašemu oděvu ten správný náboj.

Boty, základní právo každé ženy

Neméně zásadní záležitostí v oblasti oblékání legínu, je volba těch správných bot. K tomuto kousku oblečení není příliš vhodné elegantní obutí, jako například lodičky. Proto zkuste obou třeba sandály na korkovém podpatku. Správnou volbou budou také balerínky, polobotky a jiné ploché botičky.

Ohodnoťte tento článek:
2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 tipy jak nosit legíny, vyberte jejich správnou délku a budete neodolatelná