Menu
WomanOnly
Manželství

4 tipy, jak řešit nevěru v manželství

Asi je nevěře lepší předcházet, než pak řešit, jak žít s nevěrným manželem. Spousta takto postižených žen mi teď bude zřejmě oponovat. Ale vidím to tak, že nevěra nevznikne z ničeho, pokud ovšem muž není chorobný záletník, čehož jste si měla všimnout už před sňatkem.

A co tedy dělat, když už taková situace nastala? Naštěstí se dá vše zachránit, i když zrovna léčení takto narušeného vztahu bývá bolestivé a ztráta důvěry se těžko získává zpět.

1. Nedělejte hysterické scény

… zkuste zaujmout chladný postoj a popřemýšlejte, proč vás muž podvádí. Může to být ochladnutí samotného vztahu, ztráta vzájemného porozumění, zaměření se pouze na děti, špatná starost o něj a o domácnost nebo od každého kousek.

Muž často hledá pochopení a pohlazení mimo vaši náruč, pokud sám řeší těžkou situaci a vy mu již nejste oporou.

2. Buďte jeho ženou

I když už to tak možná nevnímá on ani vy, jste pořád jeho žena. A tak projevte zájem, ochotu, buďte starostlivá, usměvavá, hezká… I když to může být těžké a hodně bolet.

Nepřemýšlejte jen o tom, co mu dává cizí žena, spíše přemýšlejte o tom, co mu můžete nabídnout vy, aby byl váš vztah zase spokojený.

3. Buďte svá a myslete to upřímně

Vše, co děláte pro záchranu vašeho vztahu, musí vyvěrat z upřímnosti a opravdovosti. Pokud to tak není, manžel to pozná a odvede ho to ještě dál od vaší náruče.

4. Rozvod?

Pokud již ani jednomu z vás na vztahu nezáleží anebo selhalo vše, co jste vyzkoušela (včetně odborné pomoci např. v poradně pro mezilidské vztahy či manželské a rodinné poradně), je čas na otevřený rozhovor na téma rozvod.

I když je to poslední možné řešení, možná bude prospěšné všem zúčastněným. I pro děti je mnohdy lepší, když se rodiče dokáží alespoň na jedné věci shodnout a rozvod proběhne v rozumném duchu a bez tahanic. Děti se naučí, že i když to nešlo jinak, rodiče se dokázali domluvit a zachovali si úctu k sobě navzájem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 tipy, jak řešit nevěru v manželství