Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

4 tipy jak se naučit žít sama

Redakce

Redakce

17. 2. 2014

Zdá se to jednoduché. Možná si říkáte, že na tom nic není a vy byste to určitě dokázala. Ale psychicky zvládne samotu jen jedinec, který ji opravdu chce.

Samota vás donutí nebýt na nikom závislá. Naučit se žít sama je běh na dlouhou trať. Důležité je, abyste se měla ráda. Pokud se podceňujete a nevěříte v sebe samotnou, zbytečně si tím komplikujete život. Začněte být zdravě sebevědomá. Kdo umí žít sám se sebou, dokáže žít sám.

1. Určete si priority

Snad každá z nás zažila pár dní samoty. Ze začátku odpočíváte a jste ráda, že máte čas jen pro sebe. Konečně máte čas nechat si udělat vlasy, čas na známé, které jste dlouho neviděla a čas srovnat si myšlenky.

Máte čas. Ale co když se vám třeba rozpadl vztah a z pár dnů se stanou měsíce nebo dokonce roky? Čas se pro vás záhy stane nudou a nedokážete ho vidět jako možnost, kterou můžete využít ve svůj prospěch.

Zkuste se na to podívat z té lepší stránky. Konečně žijete samy pro sebe a samy můžete něco dokázat. Určete si priority. Na prvním místě byste vždycky měla být vy.

2. Nepřežívejte, ale žijte

Zkuste si napsat denní rozvrh, co všechno chcete udělat a vyzkoušet. Pro začátek vám to pomůže mít režim a nevnímat samotu jako trest. Naučíte se tak pracovat s nezvykle velkým množstvím volného času.

Najděte si záliby, které jste dříve nestíhala. Co třeba kurzy kreslení nebo pravidelná návštěva fitness?

Zbavte se depresí i starostí a zkuste aspoň na chvíli být zase jako děti. Žijte, užívejte si života. Buďte samy sebou. Dělejte to, co vás nadchne a naplní pocitem štěstí. Samy k sobě se chovejte tak, jak to požadujete od ostatních.

3. Vyhledávejte společnost opravdových lidí

Jděte na místa, kde nebudete sama a můžete poznat nové lidi. Člověk je tvor společenský a žít sama neznamená žít v izolaci. Virtuální svět vám kontakty s lidmi nenahradí. Pokuste se večery trávit mimo domov, s přáteli, ne na sociálních sítích.

4. Užívejte výhod samoty

Nikdo vás v ničem neomezuje. Středobodem jste jen vy. Můžete doma chodit nahá a nestydět se, můžete mít u sebe doma sex na jednu noc, nechat v posteli ležet psa, donekonečna si pouštět nahlas vaši oblíbenou písničku a jít spát s bahenní pleťovou maskou. Můžete všechno.

Konečně se zbavíte pocitu, že po vašem boku má žít někdo, kdo vás musí zabavit a postarat se o váš čas. Nyní je jen na vás, abyste se zabavila. Postupně zjistíte, že samota vám dává více možností a svobodu. Svobodu rozhodování. Je to váš čas, váš život.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 tipy jak se naučit žít sama