Menu
WomanOnly
Hubnutí

4 tipy na zdravé jídlo v rychlém občerstvení. Dieta se dá dodržet i ve fast foodu

Adéla Beranová

Adéla Beranová

7. 6. 2014

Ačkoli je většina jídel ve fastfoodech na hony vzdálená zdravé stravě, dají se nalézt i výjimky. Možná budete překvapení, co všechno se dá mezi záplavou tučných jídel a přesolených hranolek objevit. My vám přinášíme top 4 pochoutky, kterým se nemusíte úplně vyhýbat.

1. McDonald´s Premium Grilled Chicken Clasic Sandwich

Tenhle hamburger s grilovaným kuřecím masem je jedním z nejdravějších variant jídel od McDonald´s. Je v něm totiž prakticky jen grilované kuřecí prso, které je navíc zdrojem proteinů a zelenina. Obsluhu také můžete požádat, aby vám do sendviče nedávali majonézu a tím ušetříte celých 50 kalorií.

Neostýchejte se poprosit i třeba o rajče, salát či okurku navíc. Hamburger vás s dvojitou náloží zeleniny zasytí na delší dobu. Ti, kteří to myslí s dietou vážně mohou také sundat a nejíst vrchní polovinu housky. Taková podoba hamburgeru spolu s čistou vodou a mističkou čerstvého ovoce navrch je dietní večeří přímo ve fast foodu.

2. Protein Artisan Snack Plate ve Starbucks

Když už si musíte dát snídani ve fast foodu, protože to jinak nejde, zajděte do Starbucs. Objednejte si Protein Artisan Snack Plate, ve kterém najdete vajíčko uvařené natvrdo, plátky jablka, malé kousky sýru a celozrnný chléb s medem či burákovým máslem. Celkově bude vaše snídaně dosahovat asi 370 kalorií, což je tak akorát na dopoledne plné energie.

3. Grilované kuřecí paličky se zdravou přílohou v KFC

Ani v KFC se nemusíte pohroužit do neutuchajícího smutku, že si nemůžete pochutnat zhola na ničem. Grilované kuřecí paličky nejen dobře chutnají, ale jsou i relativně dietní. Navíc si k nim můžete místo hranolek objednat pečené brambory nebo zeleninový salát. Požádejte, aby vám k salátu ani nedávali tučnou zálivku, které by vás mohla zlákat. Jde totiž přímo o kalorickou bombu.

4. Turkey Breast Subway Sandwich

Subway nabízí mnoho příležitostí, jak se přecpat k prasknutí. Nicméně i mezi jejich vynikajícími bagetami se dá nalézt zdravá varianta. Vyberte si krůtí prsa v celozrnné bagetě. Nechte si do sendviče přidat co nejvíc zeleniny to půjde a vynechejte veškeré omáčky, majonézy, ale i sýr navíc. Chuť můžete dodat třeba cibulí, pepřem nebo olivami.

Subway má tu výhodu, že si u pultu přímo řeknete, co a do jaké bagety chcete. Můžete se tak vyhnout všem kalorickým nepřátelům, ale zároveň si pochutnat na sendviči připraveném přímo na míru.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 tipy na zdravé jídlo v rychlém občerstvení. Dieta se dá dodržet i ve fast foodu