Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

4 věci, které vám při běhání nesmí chybět!

Co si budeme povídat, běhání je skvělá fyzická aktivita, do které se vám ovšem čas od času nemusí chtít. Poradíme vám super vychytávky, které by vám mohli běhání zpříjemnit.

Hudba

Hudba by rozhodně při běhání neměla chybět. Pomáhá nám udržet motivaci a zlepšuje výkon.Výběr je samozřejmě závislý na osobnosti každého jedince. Každopádně by měla být svižnější, temperamentní a měla by vás bavit. Buďte však s výběrem opatrní, hudba by vás mohla přemotivovat.

Technický pokrok nezastavíte

V dnešní době již existují skvělé nástroje, které vám běhání mohou usnadnit. Pokud je váš mobil vybaven GPS navigací, můžete si stáhnout skvělou aplikaci – Sports Tracker. Tato aplikace vám dokáže změřit dobu, po kterou běháte, rovnost terénu a zaznamená uběhnutou trasu, včetně vaší rychlosti a spalování kalorií.

Oblečení a obuv je základ

V případě, že chcete redukovat tukové zásoby, není od věci nosit oblečení, které vám udrží tělesnou teplotu. Sportovci používají například šusťákovou bundu. Více se pak potíte a lépe se vám odplavují zplodiny z těla. Rozhodně však nezapomínejte na pitný režim!

Co se týče obuvi, zaměřte se hlavně na pohodlnost, správnou velikost a lehkost obuvi. V chladném počasí se teple oblečte a nezapomínejte ani na pokrývku hlavy.

Držáky a kapsičky

Velkou otázkou každého sportovce je, kam si dát těch pár nezbytností, bez kterých nemůžete z domu. Tedy telefon, klíče, kapesníčky, případně peníze. V případě běžců se nad tím už zamyslel nejeden výrobce sportovního vybavení a na trhu jsou k dostání nejrůznější kapsy kolem pasu či na ruku, které jsou z nepromokavého materiálu a pohodlně se do nich všechno vejde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 věci, které vám při běhání nesmí chybět!