×
WomanOnly

5 bláznivých faktů o líbání, můžete ho studovat i zachraňovat životy

Zdroj: Shutterstock.com

Líbání je jednou z nejlepších věcí na čerstvé zamilovanosti. Ty vášnivé okamžiky si dokážeme všichni představit. My ale přinášíme bláznivá fakta o líbání, považujte to třeba za úvod do Filematologie.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

1. Vás líbací styl vychází z dělohy

Když sledujete líbací scény v Holywoodských filmech, obrazy nebo sochy s líbacím motivem, často vidíte, že se páry naklánějí doprava. Ale zdaleka to tak není jen ve filmech. Němečtí vědci pozorovali 100 párů a zjistili, že dvě třetiny z nich se při líbání naklání právě na pravou stranu. Experti si myslí, že původ lze najít v poloze dělohy.

2. Při líbání zapojujete neuvěřitelné množství svalů

Vědci z Rayne Institute v Londýně studovali líbající se páry pod rentgenem a zjistili, že k polibku potřebujete spoustu svalu zejména z oblasti kolem úst. Konkrétně jeden polibek vyžaduje koordinaci 146 plně zapojených svalů. Zní to jak posilovna pro obličejové svaly!

3. Existuje profesionální líbací kariéra

Jen tak pro případ, že byste byla do líbání blázen, můžete si v této oblasti vybudovat i docela slušnou kariéru. Líbání se dá dokonce i studovat v oboru s názvem filematologie. A ten, kdo studuje studuje líbání se oficiálně jmenuje oskulologista.

5. Líbání zachraňuje životy

I drobným polibkem na tvář můžete zachránti život. Konkrétně svému muži. Slavná studie zjistila, že muži, kteří dostanou od své ženy polibek na rozloučenou při odchodu do práce, žijí o pět let déle než ti, kteří odcházejí bez něj. Není jasné, jestli to funguje i opačně, ale proč to aspoň nezkusit.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*