×
WomanOnly

5 důvodů, proč nepít kolu. Hrozí závislost, alergie i řídnutí kostí

To, že kola není příliš zdravý nápoj, je jasné snad ze všech dosavadních studií. Jestliže o tom ale nadále pochybujete, máme pro vás hned několik pádných důvodů, proč byste ji rozhodně pít neměli. Existuje totiž hned několik důvodů, které byste rozhodně neměli ignorovat. Nenechte se uchlácholit krásnými reklamami ani sladkou chutí.

kola-sklenice-piti

1. Kola je jako droga

Dopamin je látka, kterou naše tělo produkuje již hodinu po tom, co se napijeme koly. Tato látka podporuje činnost mozku, což způsobuje příjemné pocity. Na takové pocity si snadno zvykneme a na kolu si tak můžeme velmi rychle vytvořit závislost stejně silnou, jako na drogy, nebo cigarety. Nestaňte se otrokem své oblíbené pochutiny a dopřávejte si jí jenom výjimečně.

2. Kila jdou nahoru

Kola obsahuje až 27 kostek cukru v jednom litru! Jestliže tedy sama vypijete dvoulitrovou lahev, v podstatě sníte 54 kostek cukru na posezení. To se samozřejmě musí projevit i na vaší váze. Vyměňte tedy sladkou kolu třeba za 100% džus, nebo ještě lépe za čistou vodu. Nejen, že zhubnete a získáte tak větší sebevědomí, ale také ušetříte spoustu peněz, kola není žádná levná záležitost.

3. Dehydratace jako na Sahaře

Náš organismus nedokáže vodu z koly v žádném případě zpracovat. Díky velkému množství cukru a chemikálií je voda pro tělo spíše jedem, a proto se ho snaží co nejrychleji zbavit. Pokud tedy budete pít pouze kolu, dříve nebo později vám bude velmi špatně kvůli dehydrataci. Myslete tedy na to, že kola se nepočítá do minimálního denního příjmu tekutin.

4. Ničíte si zubní sklovinu

V tomto případě lze hovořit o sladkých nápojích všeobecně. Takové nápoje narušují naší zubní sklovinu. Povrch zubu se tak stává citlivějším a velmi náchylným na přichycení zubního plaku. Zuby se nám pak snáze kazí a my musíme častěji navštěvovat zubního lékaře. Pamatujte na to, že zuby máte jenom jedny a neměla byste si je zbytečně ničit.

5. Řídnutí kostí

Je lékařsky potvrzeno, že kola způsobuje řídnutí kostí. Je to díky tomu, že kvůli kole nám v těle ubývá vápník, který mizí díky kyselině fosforečné, které je v kole více než dost. Pokud do svého těla vpravujete více jak tři litry těchto nápojů denně, hrozí (hlavně ženám) vznik osteoporózy a následných zlomenin.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*