Menu
WomanOnly
Láska

5 důvodů, proč ženy podvádějí své partnery

Zatímco v dřívějších dobách bylo pevně stanoveno, jaké je postavení žen a mužů v manželském svazku, dnes se situace hodně změnila. Ženy již nejsou na svých manželích závislé finančně i společensky a je běžné,  že se rovným dílem podílejí na rozhodování o ekonomickém chodu rodiny, výchově dětí i práci.

Na ženě, která vystupuje na veřejnosti a ve společnosti jako samostatná jednotka, není nic divného ani mimořádného. A tak se také málokdo asi pozastaví i nad tím, když žena kromě svého právoplatného svazku udržuje ještě vedlejší milostný poměr se svým milencem.

V tomto příkladu to nynější společnost udělala ženám jednodušší. Už je nikdo nebude vláčet na pranýř za to, že se spustily. Je to jeden z důvodů, proč ženy podvádějí své partnery? Spíše jen umožnění tohoto precedensu. A jaké důvody k podvádění tedy ženy mají?

1. Samota

Dnes je běžné, že manžel odjíždí na týdenní pracovní cesty a doma bývá prakticky jen o víkendech. Zajisté je to náročné pro celou rodinu. Pokud vztah mezi manželi již nefunguje na vzájemné důvěře a pomoci, žena svoji samotu a pocity, že je na všechno sama řeší vedlejším vztahem, ve kterém se snaží ujistit, že je potřebná a milovaná.

2. Ochladnutí vztahu a ztráta důvěry

Přestože se manželé scházejí doma každý večer, často se stává, že vedle sebe jen mlčky sedí a nemají si již co říct. Pokud jsou navíc se svým vztahem nespokojení, ztratili důvěru v druhého či se cítí nedoceněně, je vedlejší milostný vztah nasnadě.

3. Velký věkový rozdíl mezi partnery

Žena, která si vezme o mnoho let staršího muže, možná jednoho dne dospěje ke zjištění, že už ji její partner sexuálně nenaplňuje. Cítí se s ním sice zajištěná, v bezpečí a může si s ním povídat o čemkoliv,  ale stává se z něj najednou spíš kamarád než manžel splňující všechny touhy.

Co s tím? Zvláště ženy kolem třiceti let, které naplno objevily svoji sexualitu, tak mohou hledat východisko v náhradním milostném vztahu.

4. Zvýšení sebevědomí

I dnes může být běžnou praxí vztah, kdy se dobře situovaný muž ožení s ženou z odlišných poměrů. Svou ženu má v manželském svazku více na ozdobu než jako rovnocennou partnerku.

Žena v takovém svazku dříve či později pocítí svoji nedoceněnost a začíná se poohlížet jinde, kde by se jí patřičného ocenění dostalo. V práci, koníčcích, v charitativních činnostech. A nezřídka narazí na člověka, který je ochoten ji ocenit nejen na tomto poli.

5. Ambiciózní ženy generálky

Partnerská nesourodost, kdy muž je hodně podřízený a žena naopak příliš dominantní může vést k tomu, že žena hledá rozptýlení a flirtuje na potkání, klidně i s o mnoho let mladšími muži. Takové nezávazné flirty a milostné vztahy jí mají přinést dobrodružství, které jim v současném vztahu chybí.

Nebezpečné v případech žen, které své muže podvádějí je skutečnost, že ženy se snáz zamilují. Přestože milostný vztah začínal jako převážně tělesná záležitost, časem ženy zjišťují, že je jim s novým partnerem dobře i jinak a na rozdíl od mužů mají tendenci bourat svoje původní vztahy i rodinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 důvodů, proč ženy podvádějí své partnery