Menu
WomanOnly
Televizní tipy

5 filmů ze všech koutů světa. Zažijte Půlnoc v Paříži a Rande v Římě

Veronika Jílková

Veronika Jílková

14. 8. 2014

Máte hodně práce, málo dovolené, malé děti, nedostatek financí nebo zkrátka nemáte koho do party, abyste vyrazili na dovolenou snů? Nevadí. Máme pro vás výběr filmů, na které se stojí za to podívat. Nejenže jsou skvělé samy o sobě, ale můžete s nimi procestovat svět. Tak hurá na palubu.

FOTO: Laska nebeska

Láska je všude kolem nás. Zdroj: Magic Box

Rande v Římě

Naši trasu odstartujeme v Římě, kde romantické chvilky zažila herecká dvojice Kristen Bell a Josh Duhamel. Hlavním tématem příběhu je náhoda, osud, předurčení a pověry. A hlavně zkouška pro člověka, zda na takové věci věří a vloží do nich svoji důvěru.

Beth je krásná, mladá a velmi úspěšná realitní makléřka, která má ovšem smůlu na lásku. To se změní jednoho krásného dne v Římě, kam přijíždí za svou sestrou. Z fontány zamilovaných ukradne několik mincí a vše se začne odehrávat tak, jak pověra praví – nápadníci se začnou objevovat na každém rohu. Ale jen jeden stojí za povšimnutí. Novinář Nick je nejen krásný, ale i tajemný a otázkou zůstává, zda je jeho láska pravá, nebo se taky jedná jen o další poblouzněnou duši ztracenou ve fontáně.

FOTO: Rande v Římě

Zdroj: Magic Box

Půlnoc Paříži

Jak už název filmu napovídá, další zastávka nás čeká v Paříži. A ne ledajaká. S Owenem Wilsonem zavítáme do historie a seznámíme se se světovými osobnostmi, jako byli manželé Fitzgeraldovi, Ernest Hemingway, Pablo Picasso, Salvador Dalí nebo Gertrude Steinová.

Gil a Inez, kterou ztvárňuje Rachel McAdams, přijíždějí se svými rodiči na předsvatební dovolenou do nádherné Paříže. Gil je spisovatel a město celou duší miluje. Inez bohužel jeho nadšení nesdílí a pro romantické maličkosti nemá pochopení. Gil i přesto otevře svoji mysl a při jedné večerní procházce odhalí Paříž v naprosto jiném světle. Setkává se s významnými lidmi, v jejich kůži by chtěl být. Sny o dávné Paříži vycházejí na povrch. A Gilova iluze se víc a víc prohlubuje.

FOTO: Půlnoc v Paříži

Zdroj: Magic Box

Láska Nebeská

Je sice léto, ale tento romantický film z londýnského vánočního prostředí vás příjemně naladí v každém ročním období. A aby ne, když v každém z příběhů je originalita, romantika, vášeň a běžné problémy nás všech. A za to všechno může láska.

Příběhy hrdinů tohoto snímku jsou spojeny nádhernými milostnými historkami, romantickými i smutnými okamžiky, osobitým humorem a hlavně jednou věcí – láskou. Týká se to i premiéra, který se na první pohled zamiluje do hospodyně. Manžela, který je sveden svoji sekretářkou. Spisovatele, který je podveden a raději utíká na venkov psát knihu. Smolaře, který jde hledat zalíbení raději v amerických dívkách až do Wisconsinu. Nebo chlapce, který se pro dívku naučí hrát i na bicí.

FOTO: Láska nebeská

Zdroj: Magic Box

Ďábel nosí Pradu

Romantická komedie o loajalitě, předsudcích a prvních dojmech nás zavede do centra New Yorku, přesněji do časopisu Runway mezi Anne Hathaway, Stanleyho Tucciho a Meryl Streep, kteří se snaží vytvořit jedinečné dílo v oblasti módy.

Všichni, kdo chtějí něco znamenat a pečují o svůj vzhled, chtějí pracovat v Runway. To se podaří i Andy, která nemá ani jednu tuto vlastnost, přesto získá práci, za kterou by miliony holek vraždilo. Nejenže ukáže nejmocnější ženě módního průmyslu, že má v některých věcech navrch a nedokáže se spokojit s neúspěchem, ale nahlédne i do světa, ve kterém je jediná starost co nejnižší konfekční velikost. Díky tomu zjistí, kde je opravdu její místo a že v životě je spousta důležitějších věcí než kabelky a boty.

FOTO: Ďáběl nosí Pradu

Zdroj: Bontonfilm

Pretty Woman

Poslední zastávka nás čeká v městě andělů, v Los Angeles, kde zažijeme snad jednu z nejromantičtějších klasik. Richard Gere a Julia Roberts se sice poznají nevšedním způsobem, ale dokážou spolu pokračovat do nebeských výšin.

Vivian se v Hollywoodu živí jako prostitutka a tak tak dokáže vyjít s platem. Jednoho dne ale prožije večer v luxusním hotelu strávený jen povídáním, pitím šampaňského a pořádným spánkem v té nejlepší posteli. Milionář Edward Vivian nabídne další noc. A nejen to, koupí si ji na celý týden, aby mu dělala společnost na všech důležitých událostech. Taková nabídka se neodmítá a Vivian místo peněz získá něco mnohem cennějšího – srdce toho pravého prince na bílém koni.

FOTO: Pretty Woman

Zdroj: Magic Box

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 filmů ze všech koutů světa. Zažijte Půlnoc v Paříži a Rande v Římě