Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

5 maličkostí, které nás dokáží neskutečně rozčílit

Alena Zelová

Alena Zelová

10. 11. 2014

Stres, napětí a hádky prožíváme nejčastěji v práci nebo doma. Avšak uvědomujete si, jaké maličkosti nás dokáží rozčílit?

1. Lidé, kteří říkají ano, ale ve skutečnosti myslí ne

Nedokážete říct ne a vymýšlíte si různé příběhy, abyste se vykroutily ze schůzky či půjčení nějaké věci? Naučte se říkat ne. Neskrývejte svoje pocity a názory. Vždy se vším nemusíte souhlasit. Je možné, že druhá strana bude překvapena, nebude se jí to líbit, ale na druhou stranu se svým protějškem jednáte přímo, nelžete, což by měla druhá strana ocenit!

2. Vyprávíte svůj zážitek a nikdo vás neposlouchá

Máte potřebu se někomu svěřit se svým zážitkem, který vás potěšil nebo naopak zarmoutil, ale narazíte, protože vás vůbec nikdo neposlouchá? Rozčílíte se nebo vás to naopak zamrzí? Kolikrát záleží o jakou zprávu se jedná. Zda je to něco nového nečekaného, pravděpodobně si vás každý poslechne.

Avšak pokud stále mluvíte o rozchodu se svým partnerem nebo stále dokola si stěžujete na svoje kolegy v práci či vedoucí, tak druhou stranu to brzy omrzí. Působíte jako kolovrátek, který pořád řeší to samé. Může se tedy stát, že vás kamarádka bude poslouchat jedním uchem sem a druhým ven. Po té se role mohou obrátit, kdy rozčílíte kamarádku svým neustálým stěžováním, které nic neřeší.

3. Stiskněte hvězdičku, a pak jedničku

Máte problém a chcete ho vyřešit. Voláte na zákaznickou linku, avšak než se dovoláte příslušné osobě, musíte si projít výběrem čísel, který se často zdá nekonečný. Když se pak konečně dovoláte, není divu, že jste na operátora, který za nic ve skutečnosti nemůže, nepříjemní.

4. Nemůžete usnout, když máte ráno brzy vstávat nebo vás někdo ráno brzy vzbudí?

Zcela jistě znáte ten pocit, když jdete spát dříve, protože musíte ráno brzy vstávat, ale ne a ne usnout! Zlobíte se na sebe, že nemůžete usnout, že budete nevyspalá. V těchto případech si zkuste vzít knížku do ruky a něco si přečíst. Čtení knih v posteli unavuje a často brzy usnete. Také si můžete zkusit říct, aspoň, že ležím, tím si také odpočinu. Zkuste svoji mysl ošálit a nemyslete tolik na spánek, který nepřichází.

Jste rády, že si můžete přispat a vzbudí vás vrtání do zdi ve vedlejším bytě? Obzvláště, když jste po noční a jste rády, že jste doma v posteli a můžete spát. To rozhodně nenechá nikoho chladným a dozajista vás to rozčílí.V takových případech toho moc nenaděláte.

5. Zhrozíte se svého obrazu v zrcadle, nevíte, co si obléknout do práce, a pak nestíháte autobus

Vstanete a vidíte v zrcadle, že zrovna dnes vám to moc nesluší, vypadáte přímo strašně! Vlasy rozčepýřené, snažíte se je zkrotit, ale dá vám to práci. Pak se namalujete, ale zrovna dnes se vám to nevede, řasenka vám slepí řasy nebo make-up špatně nanesete a na závěr oblečení! Zkoušíte různé varianty, nakonec si přece jen něco oblečete, i když moc spokojená nejste. V závěru je všude kolem rozházené oblečení, jsme rozladěné, že nám to dnes zrovna moc nesluší a nestíháme autobus.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 maličkostí, které nás dokáží neskutečně rozčílit