Menu
WomanOnly
Móda a styl

5 módních triků, díky kterým se budete cítit stylově

Módní triky jsou způsob, jak můžete vylepšit svůj outfit a zdůraznit svůj styl – od použití doplňků, různých textur a barev až po správné kombinování jednotlivých kousků. Existuje řada způsobů, které vám pomůžou získat jedinečný vzhled. Přečtěte si náš článek a zjistěte, jak být stylová a trendy téměř bez práce.

Experimentujte s barvami

Při oblékání se nemusíte bát mixování různých barev. Pamatujte ale, že všeho moc škodí, proto si vyberte maximálně tři barvy, které chcete do svého outfitu zakomponovat. Ty budou jeho základem. Když budete mít vybráno, můžete se pustit do kombinování oblečení s doplňky.

Zkusit můžete jednoduché barvy jako šedou, hnědou, černou a bílou. Chcete-li být odvážnější, zkombinujte zelenou a žlutou, červenou a růžovou nebo modrou a oranžovou.

Myslete na doplňky

Při plánování svého outfitu k němu zkuste vymyslet alespoň jeden doplněk. Ať už to bude výrazný náhrdelník, náušnice, sluneční brýle nebo kabelka. Právě díky takovému malému detailu jej oživíte.

Když jde o doplňky, můžete k nim připočítat také obaly na mobil. Při výběru preferujte barvy a vzory, které se budou hodit například k vaší kabelce. Pokud je ale nechcete barevně ladit, můžete sáhnout po kožených a dřevěných obalech neutrálních barev, které nemusíte často měnit.

Používejte různé vzory a textury

Nebojte se vyjít ze své komfortní zóny a zkoušet při oblékání nové vzory a materiály. Pokud nemáte odvahu sáhnout po výraznějších kouscích, začněte s jednoduššími vzory, jako jsou proužky nebo tečky. Časem můžete zkusit květinové, geometrické nebo zvířecí vzory.

Nejjednodušší způsob, jak začlenit vzory do svého šatníku, je najít takové, které si můžete pod něco dát. Zkuste si například obléct halenku s potiskem pod sako nebo džínovou bundu.

V případě textur si můžete vybrat kožené, džínové a pletené věci. Dejte si však pozor při jejich kombinování. Vybírejte si spíše neutrální barvy, které vám budou sloužit jako dobrý základ k odvážnějším kouskům. Základními texturami jsou denim, kůže a obyčejná bavlněná látka.

Nekupujte si věci jen proto, že jsou v akci

Je snadné koupit si spoustu oblečení za super cenu. Náročnější je ovšem tyto kousky opravdu vynosit a dokázat kombinovat. Proto si ve slevách kupujte jen oblečení, o kterém jste si jistá, že jej potřebujete a hodí se k tomu, co už v šatníku máte.

Nikdy nekupujte něco jen proto, že je to levné. Pokud takový kousek nenosíte, jsou to vyhozené peníze.

Neustále hledejte inspiraci

Pokud často nevíte, jak se obléct, zkuste se inspirovat jinými ženami a jejich outfity.

Najděte si stylové ženy, které budete sledovat například na sociálních sítích. Může jít o vaši oblíbenou celebritu, influencerku nebo dokonce známou. Jejich fotky ze sociálních sítí pak použijte jako inspiraci při plánování svého outfitu.

Skvělým tipem je také vlastní inspirační nástěnka na Pinterestu. Můžete si na ni ukládat outfity, které vás zaujmou a budou ladit s vaším stylem. Podle nich pak kombinujte své vlastní kousky nebo dokonce nakupujte nové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 módních triků, díky kterým se budete cítit stylově