Menu
WomanOnly
Láska

5 nejčastějších chyb, které děláme po rozchodu

Veronika Tichá

Veronika Tichá

7. 2. 2015

Vyrovnat se s rozpadem vztahu není jednoduché po půl roce ani po deseti letech. Nemusíte hned navštěvovat psychologa, stačí, když přestanete dělat klasické chyby, kvůli kterým si své trápení jen protahujete. Jaké jsou ty nejčastější?

Myslíte si, že se s rozchodem vyrovnáte samy

Nejhorší porozchodový scénář. Zavřete se doma jen se svým žalem a několika lahvemi vína. Být pár dní o samotě nikomu neuškodí, ale utápět se v depresích a skuhrat, jak jste na tom špatně, není úplně dobré řešení. Spojit se se svými přáteli nebo rodinou a vyrazit ven za zábavou je rozhodně lepší volba. Dokonce i rozhovor s kolegyní v práci vám může pomoci dostat se do lepšího psychického rozpoložení.

Svalujete vinu na expartnera

Na všechno ve vztahu jsou dva, takže i na jeho rozpadu mají s největší pravděpodobností podíl oba. Aby člověk mohl jít dál, musí pochopit, jakou roli ve vztahu hrál, a kterých chyb se i on sám dopustil.

Střídáte milence

Pokles sebedůvěry po rozchodu si začnete vynahrazovat sváděním každého muže, na kterého narazíte cestou do supermarketu. Sex na jednu noc může někomu vyhovovat, ale nedoporučuje se ve stavu, v jakém se po rozchodu nacházíte. Morální kocovina, která vás přepadne pokaždé, když se probudíte v cizí ložnici, vás zase strmě vrátí zpátky na dno. Zaměřte se raději na jiné, méně rizikové činnosti.

Vrháte se hned do dalšího vztahu

Upnete se na první osobu mužského pohlaví, která o vás projeví zájem? Co kdybyste si od nich daly chvíli pauzu? Máte jedinečnou příležitost dohnat vše, co jste v partnerském životě nestíhaly, například wellness víkend s kamarádkou nebo kurz cizího jazyka. V náruči muže, který bude fungovat jen jako záplata, budete dříve nebo později pociťovat stejný pocit prázdnoty jako po rozchodu.

Ponižujete se před svým bývalým

Neustálé telefonáty, výčitky a prosby, ať vás vezme na milost a vrátí se k vám, vás v očích bývalého přítele pouze shazují, přestože doufáte v opačný efekt. Přestaňte se ponižovat, pokud se k sobě máte vrátit, nemůžete si to vynutit. O stíhačky nikdo nestojí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 nejčastějších chyb, které děláme po rozchodu