×
WomanOnly

5 nejčastějších novoročních předsevzetí. Máte stejná?

koureni-prestat-cigareta elektronická cigareta
Zdroj: Shutterstock.com

Konec roku bývá ideální dobou pro zamyšlení se nad tím, co se nám v tom posledním roce povedlo nebo nepovedlo, co bychom rádi změnili nebo udělali úplně jinak. Většina lidí si na samém konci prosince vytyčuje různé cíle, které hodlá v následujícím roce splnit, ač to někdy není v jejich silách. Jaká jsou ty nejčastější a proč je dobré je (ne)dodržovat?

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

1. Zhubnout

Na vrcholu žebříčku nejčastějších novoročních předsevzetí je jednoznačně ZHUBNOUT. V České republice se honba za štíhlou linií stala národním sportem a podle módních serverů a časopisů to nevypadá, že by se v nejbližší době měla stát obdivovaným sexsymbolem věstonická venuše. Není lepší naučit se mít ráda i s pár kily navíc a zaměřit se na věci, které jsou opravdu důležité?

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

2. Přestat kouřit

Toto předsevzetí je v těsném závěsu, ne-li na stejné úrovni s touhou shodit nastřádaná kila. Kuřačky by určitě mohly vyprávět, jak náročné je s tímto zlozvykem seknout, obzvláště ve stresových situacích, kterým jsme vystavováni poměrně č My radíme vydržet, většina mužů potvrdí, že není nic asexuálnějšího než žena s cigaretou zapáchající jako popelník.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

3. Začít sportovat

Další velmi časté předsevzetí velmi úzce souvisí s hubnutím, protože bez pohybu kilogramy dolů nepů ZAČÍT SPORTOVAT není ale dobré pouze kvůli vysněné postavě, ale je prokázané, že pravidelný pohyb nám prodlužuje život a také vyplavuje endorfiny a jistě se shodneme na tom, že na veselý obličej se dívá lépe než na kyselý. Je ale velmi těžké u tohoto odhodlání zůstat, dost často totiž končí s prvními pokusy.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

4. Zdravě jíst

Po zdravém jídelníčku touží čím dál tím více lidí, ale ne vždy se jim to podaří podle jejich představ. Dost častým argumentem, proč mnoho Čechů stále zůstává u špatných stravovacích návyků, je vysoká cena zdravých potravin. Pokud ale zásadně změníte životní styl včetně stravy, sníte toho podstatně méně a hlady strádat v žádném případě nebudete vzhledem k tomu, že vás zasytí více a na mnohem delší dobu.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

5. Nedávat si předsevzetí

Poslední předsevzetí, které se s přibývajícími roky objevuje čím dál tím častěji, zní NEDÁVAT SI PŘEDSEVZETÍ a určitě stojí za zvážení. Zaprvé budete ušetřeni rozčarování z případného nesplnění vašeho snu a zadruhé vhodná doba na změnu je kdykoliv během roku, proč tedy čekat až na 1. leden.

Drtivá většina předsevzetí, která se snažíme od nového roku dodržovat, se týkají životního stylu, na jehož přehodnocení není nikdy pozdě! Takže típněte cigaretu a pořiďte si permanentku do fitka, taková rozhodnutí můžete dělat v každém ročním období. Ještě jedna rada na závěr – nevzdávejte se po prvním zaškobrtnutí a zkuste vytrvat, budete odměněni nejen dobrým pocitem!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*