Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 nejlepších animovaných filmů o zvířatech: Pobavte se s mamuty i lvy

Redakce

Redakce

10. 10. 2013

Je tomu už dávno, co byly animované filmy určeny pouze pro děti. Dnes si na své přijdou i dospělí diváci. V kreslených snímcích najdeme napětí, dobrodružství, akci, lásku i zábavu na celý večer. Vybrali jsme pět zvířecích animovaných filmů, které zaujmou jistě i vás.

FOTO: Hleda se Nemo

V Hledá se Nemo se to mořskými živočichy jen hemží. Zdroj: Falcon

Doba ledová

Kdo by uvěřil, že tento oblíbený snímek byl natočen už před jedenácti lety. Parta trojice zvířat vás i vaše děti okamžitě vtáhne do děje.

Přípravy na Dobu ledovou trvaly nezvykle dlouho. První animace vznikla až po celém jednom roce. Jak se později ukázalo, důkladné přípravy se vyplatily. Film byl až neuvěřitelně úspěšný. Během tří týdnů na tržbách vydělal 100 milionů dolarů a stal se díky tomu nejvýdělečnějším filmem roku do té doby.

FOTO: Doba ledova

Zdroj: Bonton

Doba ledová vypráví příběh o skupině zvířat skládající se z mamuta Manfreda, lenochoda Sida a tygra Diega, která najde lidské mládě a snaží se je usilovně vrátit zpět rodičům. Na cestě však vzniká spousta nepředvídatelných situací,  které přinášejí problémy a hádky, ale i radost a zábavu. Jak celý příběh končí už určitě víte. Že ne? Rychle to napravte!

Lady a Tramp

Tento snímek pochází z roku 1955 z produkce Walta Disneyho a je historicky prvním animovaným filmem natočeným v širokoúhlém formátu.

V Česku byl Lady a Tramp poprvé uveden až roku 1974 na Vánoce. Pro jeho obnovenou premiéru byl pořízen zcela nový dabing. Snímek je součástí tzv. Disneyovek, které mají v hlavní roli zvíře. Zde svou roli sehráli dva psi,  kokršpanělka Lady a voříšek Tramp.

FOTO: Lady a Tramp

Zdroj: Warner

Lady a Tramp žijí zcela odlišný život. Lady žije u bohaté rodiny, spí v krásném měkkém pelíšku a na krku jí září třpytivá psí známka. Tramp je toulavý pes živící se zbytky odpadků, který uniká před svým hlavním nepřítelem, zlým pohodným. Jak asi dopadne jejich náhodné setkání? Přesvědčte se sami v tomto krásném klasickém animovaném filmu.

Lví král

Další z Disneyovek, která se může pyšnit rekordní tržbou. Vydělala přes 700 milionů dolarů a byla zařazena mezi deset nejlepších animovaných filmů na světě.

Na hudbě se podíleli tři světoznámí skladatelé Hans Zimmer, Time Rice a Elton John, který k filmu složil oscarovou píseň Can you feel the love tonight. Lví král se stal nejlépe prodávaným Disneyho animovaným filmem všech dob. Prodalo se více než 55 miliónů kopií.

FOTO: Lvi kral

Zdroj: Magic Box

Mufasa, král zvířecí říše, zahyne při záchraně svého syna Simby, svého následníka. Mufasův bratr Scar vycítí příležitost a díky své krutosti se dostává k moci. Simba zatím vyrůstá po boku přátel prasete Pumby a surikaty Timona. Zachrání Simba svou říši, až vyroste? Bude z něj stejně majestátný lev, jako byl jeho otec, a osvobodí říši od krutovládce Scara?

Hledá se Nemo

A máme tu další celosvětově úspěšný film vyrobený v dílnách Walt Disney a Pixar. I tento film je zařazený mezi deset nejlepší animovaných filmů na světě.

Nemo vydělal na tržbách více než 340 milionů dolarů, což je víc, než utržil Lví král. Je označován také jako jeden z vizuálně nejpůsobivějších filmů od Pixaru. Některé ryby z Nema byly inspirovány slavnými osobnostmi či nesou jména členů tvůrčího týmu. Tipnete si, kolik ryb se ve filmu celkem objevilo? Bylo jich přesně 99 079.

FOTO: Hleda se Nemo

Zdroj: Falcon

Hledá se Nemo vypráví příběh o klaunovi očkatém, který neposlouchá svého otce a sám se vydá na průzkum oceánu. Na cestách ho čeká spousta dobrodružství. Nemo se tak dostává do velmi obtížně řešitelných situací, ale díky přátelům a možná i štěstí vždy vyvázne. A co na to jeho otec? Uvědomí si, že Nemo už není snadnou kořistí pro nástrahy oceánu?

Bambi

A na závěr klasika. Film z roku 1942 je jeden z nejproslulejších a nejvýdělečnějších ze studia Walta Disneye.

Bambi byl třikrát nominovaný na Oskara. Příběh byl inspirován stejnojmennou knihou Rakušana Felixe Saltena. Byl nadabován malými dětmi, což u animovaných filmů není vůbec obvyklé.Walt Disney pracoval na filmu už šest let před jeho premiérou v roce 1942.

FOTO: Bambi

Zdroj: Magic Box

Koloušek Bambi žije uprostřed hlubokého lesa. Společně se svými kamarády zajíčkem Dupíkem a skunkem Kvítkem zažívá mnohá dobrodružství. Skrze ta poznává nástrahy okolního světa a učí se všemu potřebnému. Na jejich cestách je provází také rady zkušeného Výra královského původu, který jim dává lekce o lásce, ztrátách a životě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 nejlepších animovaných filmů o zvířatech: Pobavte se s mamuty i lvy