Menu
WomanOnly
Knižní tipy pro ženy

5 nejlepších knih pro ženy: Nechybí v nich humor, romantika a sex

Redakce

Redakce

6. 3. 2013

Stejně jako máte v šatníku základní modely v černé a bílé, měly byste mít i ve své knihovně několik skvostů, které vás za každých okolností rozesmějí, rozpláčou nebo rozechvějí.

Každá žena by měla mít alespoň jednu knihu, kterou si ráda přečte i za několik let a bude ji s chutí bude doporučovat svým kamarádkám. Že takovou zatím nemáte? Můžete se inspirovat u nás. Vybrali jsme pro vás 5 knih, které vás rozhodně chytnou za srdce.

Padesát odstínů šedi – E. L. James

Pokud jste sháněly něco lechtivého ke čtení, máme pro vás zaručený bonbónek. Příběh nesmělé a naivní studentky a bohatého dominantního podnikatele je plný chtíče, erotiky a příjemného mrazení, který vás stoprocentně nenechá chladnou. Pokud se tedy pustíte do četby, mějte partnera po ruce. Třeba se něčím můžete inspirovat.

Deník Bridget Jones – Helen Fielding

Tahle knížka je předlohou ke stejnojmennému filmu, který určitě dobře znáte. Nezadaná Bridget Jones proplouvá životem se všemi svými komplexy, které každá z nás dobře zná. Ať už se to týká boje s váhou, problémů v práci nebo chlapů. Vždycky to vyřeší krabičkou cigaret a lahví vína. Ovšem nikdy neztrácí svůj humor, díky kterému nakonec potká toho pravého.

Nesnesitelná lehkost bytí – Milan Kundera

Chtěli byste vědět, co si vlastně muži myslí o ženách? Jak o nich smýšlejí? Český román Milana Kundery vám tohle všechno umožní. A navrch k tomu se dozvíte ještě několik zajímavostí z historie.

Co život dal ( a vzal ) – Betty McDonald

Klasika, která do vaší knihovny rozhodně patří. Pokud vám zrovna nebude do smíchu, otevřete si knížku Betty McDonaldové.  Příběhy jsou sice o vážných věcech, jsou však psány spisovatelčiným nezaměnitelným humorem, díky kterému se popadáte za břicho a na další smutek už nemáte myšlenky.

Pippi Dlouhá punčocha – Astrid Lindgren

Zkuste se vrátit zpátky do dětských let a přečíst si příběh malé zrzavé holky. Pippi je mladá, upřímná, žije si tak , jak chce, podle svých pravidel a nikým se neřídí. No není to osvobozující?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 nejlepších knih pro ženy: Nechybí v nich humor, romantika a sex