Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 největších hrůz Američanů. Pavouci mezi ně rozhodně nepatří

Každý člověk má svou věc, které se děsí. Velmi častý je strach z pavouků nebo uzavřených prostor. Nedávný průzkum z Chapmanovi univerzity ukázal překvapivý fakt, čeho se nejvíc bojí obyvatelé Spojených států. Jestli si myslíte, že je to výpadek internetu nebo nedostatek hamburgerů, budete překvapeni.

Americká univerzita oslovila 1500 lidí po celém USA a položila jim tu samou otázku, čeho se nejvíce obávají. Tato analýza ukázala, že se Američané nejvíce obávají noční procházky. Že to zní absurdně? Možná to zní poněkud úsměvně, ale lidé nemají obavy ze tmy, ale z přepadení. Jejich největším strašákem je tedy kriminalita v ulicích.

Zkreslené statistiky

Americké úřady neustále uklidňují své občany nejrůznějšími statistikami, které ukazují stagnující až snižující se kriminalitu. Realita je ovšem jiná. Gangů, sexuálního násilí a únosů dětí stále přibývá a lidé jsou přesvědčeni, že kriminalita je neustále na vzestupu. Kde se ovšem berou optimistické statistiky a jsou vůbec pravdivé?

Vědci se také zaměřili na to, do jaké míry jsou lidé ovlivněni televizními seriály a filmy. Dotazovaných lidí se proto ptali, jestli pravidelně sledují nějaký kriminální seriál. Zjistili, že lidé, kteří pravidelně nebo velmi často sledují seriály s kriminální tématikou, jsou mnohem více vystrašení než ostatní. Možná je to proto, že častěji přemýšlí, co všechno na ně v ulicích může čekat.

Internetový strašák

Velké množství dotazovaných zároveň děsí představa krádeže identity nebo jiná internetová šikana. Lidé se obávají toho, že by mohli být sledovaní vládou nebo nějakým stalkerem. Ostatně není se čemu divit, denně se na bulvárních plátcích objevují články o úniku osobních fotografií a informací celebrit, proč by se to tedy nemohlo stát i nám ostatním?

Zajímají vás další položky, které děsí lidi po celé Americe? Tady je TOP 5 seznam:

TOP 5:

1. Osamělá noční procházka

2. Krádež identity na internetu

3. Nebezpečí na internetu

4. Být obětí náhodné/masové střelby

5. Nemoc

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 největších hrůz Američanů. Pavouci mezi ně rozhodně nepatří