Menu
WomanOnly
Láska

5 praktických tipů na plánování svatby, které ocení každá nevěsta

Plánování svatebního dne může proměnit romantické předsvatební období v noční můru. Každá nevěsta se s tím ale musí dříve nebo později popasovat. Chcete si svatbu zařídit ve vlastní režii? Pak pro vás máme pár tipů, jak se z příprav nezbláznit.

1.    Pořiďte si svatební plánovač

I když to tak zprvu nemusí vypadat, práce a plánování kolem svatebního dne je víc než dost. Šikovný plánovač vám pomůže udržet si přehled o všem – o důležitých datech, kontaktech na dodavatele či svatební fotografy nebo úkolech.

2.    Sestavte si předběžný harmonogram

Svatba se zpravidla koná 12 měsíců od zásnub. Ať už se chystáte brát do roka a do dne, nebo nechcete na nic čekat, je šikovné si svatební úkoly dopředu rozplánovat.

Například rezervace svatebního místa, dodavatelů nebo kapely by měly být na prvním místě vašeho to-do listu. Naopak zkoušku u kadeřnice nebo nákup snubních prstýnků hravě zvládnete i pár týdnů před velkým dnem.

3.    Delegujte úkoly

Čím větší svatba, tím víc starostí. Pokud neplánujete komorní obřad ve čtyřech, na plánování a přípravu byste rozhodně neměli být sami. Najděte si spolehlivé lidi – příbuzné, nejlepší kamarády nebo profesionální koordinátory, na které přenesete část úkolů a zodpovědnosti. Ulehčíte tak svému diáři i nervům.

4.    Myslete na sebe

Nechat se strhnout módními trendy nebo názory blízkých není nic proti ničemu. Pozor ale na to, ať na poslední chvíli nezjistíte, že plánujete svatbu, která vůbec není podle vašeho gusta.

Nechte se inspirovat, nechte si radit od zkušenějších, ale vždy mějte na paměti, že to jste vy, kdo se musí ve svatební den cítit perfektně.

5.    Ve svatební den neorganizujte

Mnoho nevěst, ale i ženichů má tendenci na poslední chvíli řešit samé drobnosti, a zbytečně tak prožijí svůj svatební den ve stresu. Proto je důležité vědět, kdy s organizováním přestat. Uvědomte si, že za sebou máte měsíce příprav a teď je čas si užít kýžené ovoce. Věřte, že svatební fotograf zachytí nejlepší momenty, hosté přijedou včas a jídlo bude výtečné. A kdyby se snad náhodou něco nevyvíjelo podle plánu, vězte, že každá pořádná veselka si musí žít tak trochu svým vlastním životem. Právě drobné nedokonalosti ji dělají dokonalou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 praktických tipů na plánování svatby, které ocení každá nevěsta