Menu
WomanOnly
Krása

5 rad, jak v zimě pečovat o rty

Veronika Tichá

Veronika Tichá

15. 2. 2015

Věnujete zvláštní péči vašim rtům, nebo vám stačí natřít je čas od času balzámem? Obzvláště v zimním období byste se o ně měli starat o trochu více vzhledem k tomu, že působením mrazu bývají rty popraskanější a sušší. Držte se našich rad a vaše rty budou znovu k nakousnutí.

1. Vyhněte se balzámům s příchutí.

Ingredience, které dodávají balzámům na rty vůni a příchuť, mohou způsobovat jejich vysušování. Místo různých ovocných přísad nakupujte raději přípravky s přídavkem bambuckého másla nebo slunečnicového oleje. Čím méně složek, tím lépe.

 2. Jednou týdně provádějte peeling.

I vaše rty potřebují občas „vydrhnout“. Nemusíte kvůli tomu nakupovat speciální přípravky, stačí, když smícháte obyčejnou bílou vazelínu s trochou jedlé sody nebo cukru a asi lžičkou vody. Směsí jednou týdně drhněte rty krouživými pohyby, zbaví je to přebytečné kůže a rty budou hladké a hydratované. Ideální by bylo používat k tomuto účelu jemný kartáček, například na zuby, protože prsty jsou plné neviditelných bakterií.

3. Zvlhčujte váš byt a nepřehánějte to s topením.

Pořiďte si zvlhčovač vzduchu, díky němu se vám výrazně zlepší kvalita pleti, bude se vám lépe dýchat a vaše rty budou hydratované. Pokud do něj nechcete investovat, bude stačit občas rozvěsit prostěradla nebo jiné textilie namočené ve studené vodě po bytě.  Je také důležité ztlumit teplotu, protože příliš vysušuje vzduch.

4. Pijte hodně vody.

Aby vaše pleť a rty byly hladké, potřebujete pít hodně vody, obzvláště v zimě. Slazené nápoje se samozřejmě do pitného režimu nepočítají.

5. Rty si neolizujte.

Ač vás to možná svádí olizovat si suché rty, měli byste se toho vyvarovat. Nejen že se rty vysušují ještě více, ale můžete si přivodit také nepříjemnou vyrážku. Mějte tedy pro tyto případy vždy po ruce balzám na rty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 rad, jak v zimě pečovat o rty