Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 romantických filmů, které vás v nepříznivém zimním období zahřejí

Jana Davidová

Jana Davidová

22. 1. 2015

Nechce se vám kvůli chladnému počasí vylézat z teplého domova, ale zároveň vás nudí být pořád zavřená doma? Inspirujte se naši nabídkou a pusťte si nějaký romantický film, který navodí tu správnou atmosféru, zvlášť když se odehrává v zimě.

FOTO: Bridget Jonesova - S rozumem v koncich

Film Bridget Jones se natáčel i v Thajsku, kde se Bridget dokonce dostane do vězení. Zdroj: Magic Box

Zůstaň se mnou

Někdy se až příliš zabýváme tím, co bude zítra, za týden, za rok. To, že je důležité se nezabývat budoucností, ale přítomností si Mia uvědomí až tehdy, kdy ztratí svou rodinu a sebe uvidí ležet na nemocničním lůžku ve vážném zdravotním stavu. Předtím si kladla otázku, zda v pozdější době bude lepší opustit přítele, aby mohla odjet na prestižní školu. Teď je však postavena před mnohem těžší volbu – zůstat s přítelem, nebo odejít za rodinou?

Představitelka Mii Chloë Grace Moretz se i ve skutečnosti věnovala hře na violoncello, ale nebyla dostatečně dobrá, takže ji při hře musela zastoupit dablérka.

FOTO: Zustan se mnou

Zdroj: Bontonfilm

Ledové králoství

Anna snila o rušném životě, kde by se svou sestrou Elsou trávila více času. Místo toho žila v opuštěném zámku, kde Elsa prakticky nevycházela z pokoje. Odstrčená svou jedinou sestrou žila v samotě, alespoň to tak vnímala. Neměla však tušení, že Elsu sužovala trýzeň ještě větší – strach ze svých vlastních schopností. Aby Annu ochránila, raději se k ní nepřibližovala. Jednou nad sebou ale bohužel ztratí kontrolu a uvrhne do nebezpečí jak sestru, tak i království.

Aby tvůrci ve filmu dosáhli co nejunikátnějších kostýmů, skloubili tradiční norské lidové oblečení s typickou hollywoodskou barevnou paletou.

FOTO: Ledove kralovstvi

Zdroj: Magic Box

Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Bridget Jonesová (Renée Zellweger) se konečně ocitla v náručí svého vysněného muže, nicméně ji teď trápí jiný problém. Nemůže se zbavit pocitu, že ji chce téměř každá žena o jejího milence Marka Darcyho (Colin Firth) připravit. Mark zatím snáší její žárlivé záchvaty poměrně obstojně, jenže každá trpělivost má své meze. A jestli se Bridget trochu neuklidní, mohla by překročit tu hranici, po které by se ocitla zase na začátku a sama.

Za každý kilogram, který Renée Zellweger kvůli filmu musela přibrat, inkasovala 2 miliony korun. Jen přibíráním si tak přišla na neuvěřitelných 28 milionů korun.

FOTO: Bridget Jonesova - S rozumem v koncich

Zdroj: Magic Box

Anna Karenina

Anna Karenina (Keira Knightley) je v petrohradské společnosti považována za jednu z nejúctyhodnějších dam, a to už jenom proto, že je manželkou vládního úředníka. To se však změní v okamžiku, kdy jí její cestu ctnostné ženy zkříží hrabě Vronsky (Aaron Taylor-Johnson). Stačil totiž jediný pohled, aby se ocitla na hraně propasti, a tím tak spadla do hrozné situace – muset si vybrat mezi láskou a zatracením.

Autor filmu Joe Wright se nechal inspirovat divadelním režisérem Vsevolodem Meyerholdem či Orlandem Figesem a jeho dílem Natašin tanec.

FOTO: Anna Karenina

Zdroj: Bontonfilm

Kráska a zvíře

Opravdová krása se nachází uvnitř každého z nás bez ohledu na vzhled – tohle chtěla čarodějka naučit domýšlivého marnivého prince, a proto ho zaklela v ošklivé zvíře. Aby zlomil kouzlo, musí si získat lásku někoho jiného do svých jednadvacátých narozenin, jinak mu tato podoba zůstane navždy.  Princ se však nakonec v zoufalství ukryl ve zdech zámku, protože kdo by se naučil milovat zvíře…

Tato kouzelná pohádka z Disneyho dílny byla vůbec prvním animovaným filmem, který byl nominovaný na Oscara.

FOTO: Kraska a zvire

Zdroj: Magic Box

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 romantických filmů, které vás v nepříznivém zimním období zahřejí