Menu
WomanOnly
Láska

5 romantických filmů na léto. Zažijte pravou letní lásku ve filmu

Veronika Jílková

Veronika Jílková

25. 7. 2014

Láska k létu bezpodmínečně patří. Ať už jde o dlouhodobý vztah mezi nerozlučnou dvojicí, letní flirt, nebo jen záležitost na jednu noc – to všechno se s letní láskou pojí. Proto přinášíme filmový výběr těch pravých romantických chvilek ve stylu rozpáleného léta.

Nekonečná láska

Nový romantický snímek z roku 2014 byl natočen na motivy stejnojmenného románu spisovatele Scotta Spencera z roku 1979 a hned první týdny láme rekordy a oblíbenost. Možná právě proto, že začalo léto a že tento film k létu ideálně pasuje. Jeden z nejromantičtějších filmů letošního roku se skvěle hodí na letní idylku.

Hlavními hrdiny jsou David a Jade, kteří jsou každý z naprosto odlišné rodiny, ale přesto si k sobě dokázali najít cestu a poznat tu největší lásku života. I přes nepochopitelné zákazy Jadiných rodičů a předsudky z Davidova postavení jim v lásce nic nezabránilo a dál si šli za svým, aby poznali, že se opravdu nejedná jen o obyčejný letní flirt. Protože když milujete, není co řešit.

FOTO: Nekonečná láska

Zdoj: CinemArt

Ztroskotaná láska

Tato dobrodružná romantická, ač trošku ztřeštěná komedie z roku 2005 rozhodně nesmí chybět v letní filmotéce. Krásné pláže, moře, zábava, pohoda a k tomu dva skvělí mladí herci Amanda Bynes a Jonathan Bennett, kteří mají před kamerou neuvěřitelnou jiskru, a není tak překvapivé, když se z nejlepších přátel vyklube něco vážnějšího.

Jenny a Ryan vyrážejí za brigádou do slunného letoviska, kde mají užitečné spojit s příjemným a strávit tak skvělé nezapomenutelné léto v krásném prostředí. Když ovšem Jenny zjistí, že na stejném místě tráví dovolenou i její nejoblíbenější zpěvák, udělá cokoliv, jen aby s ním strávila čas o samotě a zalíbila se mu. Třeba s ním klidně ztroskotá na ostrově, který vydává za opuštěný, i když se jejich hotel nachází jen pár metrů od ostrova. Dobrodružství může začít.

FOTO: Ztroskotaná láska

Zdroj: Magic Box

Poslední píseň

Další film natočený podle stejnojmenné knihy, tentokrát od světově uznávaného Nicholase Sparkse, vznikl v roce 2009. Hned o rok později spatřil světlo světa snímek, v němž si hlavní roli střihla, v té době ještě poslušná, Miley Cyrus. Jejího filmového (a později i na chvíli životního) partnera si zahrál Liam Hemsworth.

Ronnie je příkladem naprosto nezvladatelné teenagerky, která je tvrdohlavá a nezajímá ji nic, co jí dřív bylo vzácné. Vše nastalo po rozvodu jejích rodičů. Odcizila si jak je, tak bratra a hudbu, která pro ni dřív byla vším. Zlom nastává v létě stráveném u otce na pláži, kde se seznámí s Willem, jenž díky své lásce obrátí Ronnie celý život naruby.

FOTO: Poslední píseň

Zdroj: Magic Box

Sesterstvo putovních kalhot

I tato série dvou filmů nese název podle knižní předlohy spisovatelky Ann Brasharesové. První snímek byl natočen v roce 2005, druhý o tři roky později, sice se stejným hereckým obsazením, ale už bohužel ne s tak závratným úspěchem.

Příběh vypráví o pětici kamarádek, které každá tráví léto po svém, ale všechny pojí jedna věc – džíny, které padnou všem a které díky kamarádkám procestují svět. Každá dívka si je nechává po jeden týden a zanechá na nich vždy jistou vzpomínku. Ať už je to fotbal, seznámení s romantickým Řekem, nebo natáčení amatérského filmu, dívky prožijí nejlepší léto a džíny jim přinášejí ty nejkrásnější vzpomínky.

FOTO: Sesterstvo putovních kalhot

Zdroj: Warner Bros.

Pomáda

Kultovní snímek z roku 1978 nesmí v našem výběru chybět. Jedná se o muzikálovou klasiku, která obletěla svět a zasáhla srdce jak dospělých, tak teenagerů. K originálnímu příběhu se přidalo pár písní světového měřítka a filmový hit byl na světě.

Hlavními hrdiny jsou středoškoláci Danny a Sandy, kteří v létě prožijí nezapomenutelný milostný příběh a neskutečnou lásku. Po jistotě, že už se nikdy neuvidí, přichází překvapení, když se potkají ve škole, kam Sandy po prázdninách přestoupila. Láska je k sobě sice táhne stále, ale Danny si chce zároveň udržet nějakou pověst frajera, neboť ve škole už není vše tak bezproblémové jako na pláži.

FOTO: Pomáda

Zdroj: Magic Box

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 romantických filmů na léto. Zažijte pravou letní lásku ve filmu