Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 skvělých filmů o vaření. Tyto snímky vás donutí slintat u televize

Redakce

Redakce

21. 11. 2013

Co takhle si pro jednou odpočinout od aktivního vaření a místo toho sledovat, jak vaří někdo jiný? Třeba ve filmu. Předtím se ale pořádně najezte, při zhlédnutí přehlídky výborných jídel, kterou vám tyto delikátní filmy dopřejí, vám zajisté nejednou zakručí v žaludku.

FOTO: Julie a Julia

Ve filmu Julie a Julia vaří i Meryl Streep jakožto kuchařka Julia Child. Zdroj: Columbia Pictures

Julie & Julia

Režisérka Nora Ephron (Když Harry potkal Sally) rozhodně věděla, co dělá, když vytvářela tento fascinující příběh.

Julie Powell je třicetiletá sekretářka, která se jednoho dne rozhodne uvařit za pouhý jeden rok všech 524 receptů z kuchařky Mastering the Art of French Cooking od Julie Child. Založí si proto vlastní blog s názvem Julie/Julia projekt a začne neúnavně pracovat na svém nelehkém a nevšedním úkolu.

Představitelky hlavních postav Meryl Streep a Amy Adams musely před začátkem natáčení absolvovat několik hodin vaření. Když měl jít snímek do kin, Meryl stoupla na váhu a nešťastně zjistila, že přibrala sedm kilo. Za svou roli byla ale nominovaná na Oskara, a to pošestnácté v kariéře. Celý film byl natočený podle skutečných událostí.

Koření života

Pečené kuře na dvojku, spagethi carbonara na pětku. Shon je v každé dobré restauraci a v téhle obzvlášť.

Cílevědomá Kate je úspěšná šéfkuchařka v prestižní restauraci na Manhattanu. V kuchyni kolem sebe šíří auru, která jak zastrašuje, tak fascinuje. Její poměrně poklidný a spokojený život naruší rodinná tragédie, po které se musí postarat o svoji devítiletou neteř Zoe. A aby toho nebylo málo, do kuchyně nastoupí nový, ambiciózní kuchař Nick, který je jejím až moc velkým opakem.

FOTO: Koreni zivota

Zdroj: Warner Bros. Pictures

Během natáčení filmu dokonce tekla krev. Došlo k tomu, když představitel Nicka Aaron Eckhart krájel cibuli a uřízl si nehet. Podivně vtipné na tom bylo, že jako první si krve všimla představitelka Zoe Abigail Breslin a ne sám Aaron. Ve snímku také zazní Nickův chybný překlad slova tiramisu. On říká jídlo pro bohy, ale správně je to životabudič.

Ratatouille

Kdo říká, že hlodavci nepatří do kuchyně? Tento animovaný film vás zajisté přesvědčí o opaku.

Myšák Remy vždy cítil, že tak úplně nezapadá k ostatním krysám. Když se jednou ocitne v samém jádru Paříže u restaurace, kterou již dlouho obdivuje, svět se mu obrátí vzhůru nohama. Spřátelí se s tamním uklízečem Linguinem a společně dokáží nevídané věci. Postupně upadající restaurace se opět navrátí k životu.

FOTO: Ratatouille

Zdroj: Walt Disney Pictures

Ratatouille je francouzská specialita, která se vaří z opečených a podušených plátků rajčat, papriky a lilku. Studio Pixar si tento název pro svůj film ale vybralo především proto, že v něm zaznívá anglický výraz pro krysu, tedy rat. Přesto má i tento tradiční zeleninový pokrm ve filmovém příběhu své důležité místo.

Oui, šéfe!

Nenáročný francouzsko-španělský film vám alespoň pomyslně zaplní bříška dobrotami.

Jacky je muž středního věku, který oplývá kuchařským talentem a sní o práci ve špičkové restauraci. Rád by si později otevřel i vlastní podnik, ale finanční situace jej nutí přijímat jen všelijaké podřadné práce. Vše se obrátí k lepšímu, jakmile Jacky potká uznávaného šéfkuchaře Alexandra Lagrde, kterému šlapou na paty vlastníci restaurace, v níž pracuje.

FOTO: Oui, sefe!

Zdroj: Gaumont Distribution

Režisér Daniel Cohen původně nepočítal s účastí Jeana Rena v roli Alexandra, a tak musel později nějaké úseky ve scénáři pozměnit, aby byl herec spokojený. Představitel Jackyho Michaël Youn musel absolvovat dlouhé kurzy vaření. Naproti tomu Renovi stačila jedna návštěva kuchařské školy, aby se naučil, jak se kuchaři pohybují a jaká mají gesta.

Tanpopo

Pro diváky komedie, ale pro svobodnou matku v kuchyni může jít někdy o opravdu nesnadnou cestu.

Hlavní dějovou linkou japonské komedie je cesta za receptem na dokonalý ramen, což je vydatná polévka s nudlemi, masem, vajíčkem a dalšími přísadami. Svobodná matka sbírá po různých rodinných podnicích, skromných, ale i luxusních restauracích inspiraci na vytvoření tohoto mistrovského díla. Během toho poznává, že všichni lidé mají společnou potřebu jídla a někteří z nich k němu mají velmi vyhraněný vztah.

FOTO: Tanpopo

Zdroj: New Century Productions

Příprava ramen není ani zdaleka tak prostá, jak vypadá hotové jídlo. Nejvíc času zabírá příprava nudlí a vývaru. Když se v Japonsku rozhlédnete, nikdy nenarazíte dvakrát na stejný ramen. Hlavní postava snímku se usilovně snaží najít nejlepší způsob přípravy tohoto pokrmu, ale ví ona sama, do jak složité práce se pouští?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 skvělých filmů o vaření. Tyto snímky vás donutí slintat u televize