Menu
WomanOnly
Rodina

5 skvělých vánočních filmů. Vykouzlete správnou sváteční náladu

Jana Davidová

Jana Davidová

22. 12. 2014

K Vánocům, na které se všichni těšíme celý rok, patří vánoční stromek, cukroví, dárky a v neposlední řadě i válení se u filmů, které vánoční svátky dokážou dovést k dokonalosti. Ale které to jsou? Inspirujte se naším vánočním balíčkem filmů.

Láska nebeská

Kdy máme lepší šanci chopit se příležitosti něco uskutečnit než na Vánoce? A přesně v tomto duchu se odehrává celý snímek, a vznikla tak neotřelá romance doprovázená krásnou hudbou. Nechybí ani anglický humor, jenž toho má mnoho co nabídnout, ať už jde o Billyho Nigha jako vyžilého rockera, nebo o Hugha Granta coby na první pohled zamilovaného nově zvoleného premiéra.

Z celkového natáčení vznikla neuvěřitelná čtyřhodinová stopáž, a tak ji potom museli střihači zkrátit na konečných 135 minut.

FOTO: Laska nebeska

Zdroj: H.C.E.

Čtvery Vánoce

Každoročně Brad (Vince Vaughn) a Kate (Reese Witherspoon) unikají před slavením Vánoc, hlavně proto aby se vyhnuli nepříjemným příbuzným, takže vždy zmizí někam hodně daleko. Jenže letos už jim nezbývá nic jiného, než tyto rodinné návštěvy absolvovat, a čekají je tak rovnou čtvery Vánoce. Nakonec tyto návštěvy budou zkouškou nejenom pro jejich nervy, ale i pro samotný vztah.

Na scénáři se podíleli nejenom jeho autoři, ale i představitelé hlavních rolí, kteří jej obohatili svými vzpomínkami z dětství.

FOTO: Ctvery Vanoce

Zdroj: Warner Bros

Legendární parta

Svět dětské fantazie je pod ochranou Santy, Víly Zuběnky, Velikonočního zajíce a Sadmana, kteří přinášejí dětem jedny z největších potěšení formou Vánoc, Velikonoc a podobných tradičních svátků. Jenže jejich existence je ohrožena Bubákem, a jim proto nezbývá nic jiného než ho odstranit ze scény dětských zážitků. Jenže sami na to nestačí, a tak do svých řad povolají i slavného Jacka Frosta.

V jedné scéně Zajíc obviňuje Jacka Frosta, že je zodpovědný za vánici na velikonoční neděli v roce 1969. Tato vánice skutečně v únoru daného roku zasáhla New York a okolí.

FOTO: Legendarni parta

Zdroj: Bontonfilm

Prázdniny

Amanda (Cameron Diaz) a Iris (Kate Winslet) bydlí každá na druhém konci zeměkoule, ale i přes tu dálku je spojuje jeden společný problém – trápení s láskou. A takový problém se vždycky stává ještě větším problémem, pokud jsou zrovna Vánoce. Obě proto potřebují zmizet ze svého okolí, načež si přes inzerát vymění domy a doufají, že tak budou mít klid. Ale nebudou…

Na scénáři se podílel i jeden z nejlepších filmových skladatelů současnosti Hans Zimmer, ale nebyl uvedený v titulcích.

FOTO: Prázdniny

Zdroj: Bontonfilm

Vánoční prázdniny

S Vánoci přichází i tradice a touha po tom, splnit si nějaké to přání. Proto se dvě dospívající děti s maminkou obrní trpělivostí a s menším sebezapřením se vydají s jejich tatínkem, který si vždycky chtěl pokácet vlastní strom, na lov vánočního stromku. Nakonec se jim podaří i sejít se s celou rodinnou u společného stolu, ale nedělá to příliš velkou dobrotu a vánoční nálada je ta tam.

Tato komedie byla posledním snímkem Mae Questel, která svou filmovou kariéru začala v roce 1930 jako hlas kreslené postavičky Betty Boop.

FOTO: Vanocni prazdniny

Zdroj: Warner Bros

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 skvělých vánočních filmů. Vykouzlete správnou sváteční náladu