Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

5 tipů co dělat se zničenými vlasy od žehličky

Používáte žehličku? Každodenní narovnávání vlasů za pomocí vysokých teplot vlasy nenávratně poškozuje. Pokud i váš stav vlasů bije na poplach, pak se určitě řiďte našimi radami, které mohou vše zachránit.

1. Neodkládejte záchranu svých vlasů na později

Jestliže pociťujete zhoršující se kvalitu svých vlasů, měla byste okamžitě zakročit. V péči o vlasy se totiž nevyplácí otálet a odkládat ji, za pár měsíců už může být pozdě. Lámavost vlasů, roztřepené konečky, suché a nepoddajné vlasy, to všechno jsou příznaky zhoršené kvality vlasů. Neváhejte a začněte si své vlasy hýčkat.

2. Zapojte do regenerace kadeřníka

Žehlička dokáže vlasy zničit opravdu rychle. Trpí především konce vlasů, které jsou jen minimálně vyživované a tudíž náchylné ke zničení. Zajděte si tedy ke kadeřníkovi, který vám nenávratně zničené konečky zastřihne. Pravděpodobně nepůjde pouze o 1 centimetr, ale o 5 a více centimetrů, jedině tak se totiž vlasy dokážou obnovit.

Kadeřník vám, kromě ozdravení vlasů střihem, doporučí vhodnou vlasovou kosmetiku na suché a poškozené vlasy, která zajistí vašim vlasům dostatečnou péči. Kvalitní šampony, kondicionéry a vyživující oleje seženete i v drogériích. Musíte mít ale větší trpělivost, protože než najdete ten, který vám bude vyhovovat, bude to pravděpodobně chvíli trvat.

3. Pečující oleje na vlasy

Vlasy poničené častým žehlením budou potřebovat více výživy, než dokáže poskytnout samotný šampon a kondicionér. Porozhlédněte se proto po pečujících olejích, které lze najít v nespočetně variantách i značkách. Opět musíte vyzkoušet, který typ vám nejvíce vyhovuje.

Pamatujte na to, že pečující oleje se nanáší pouze na konečky vlasů. Pokud máte dlouhé vlasy, můžete olej rozetřít také do druhé poloviny délky vlasů. Emulzi ovšem nikdy nenanášejte na kořínky. Vlasy by se vám zbytečně rychle mastily, musela byste je častěji mýt, což by jejich strukturu mohlo ještě více poškodit.

4. Kvalitní hřeben je základ

Může se zdát, že na výběru hřebenu nezáleží a drahé hřebeny jsou pouze vyhozené peníze, opak je ale pravdou. Kvalitní ano a o něco dražší hřebeny totiž vlasy netrhají, ani jinak nepoškozují. Zabraňují tak třepení konečků a nevytahují z vlasů přirozenou mastnotu. Vlasy jsou pak zdravější a krásně se lesknou.

5. Vyhněte se fénovaní a dalšímu teplu

Především byste ale měla eliminovat veškerý styling vlasů pomocí tepla. Na žehličku a kulmu zapomeňte a ani s používání fénu byste to neměla přehánět. Když už není zbytí, používejte fén zásadně s difuzérem a pouze vlažným nebo studeným vzduchem. Jedině tak zabráníte dalšímu poškozování  vašich vlasů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 tipů co dělat se zničenými vlasy od žehličky