Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

5 tipů, jak pečovat o jemné vlasy

Redakce

Redakce

19. 7. 2021

Pokud máte jemné vlasy a chcete, aby byly zdravé a váš účes vypadal fantasticky, musíte o ně náležitě pečovat. To sice nemusí být snadné, ve skutečnosti se ale postačí držet pěti následujících kroků.  

Péče o jemné vlasy

Jemné vlasy mají určitá specifika. Typický je pro ně malý objem, mají sklon k ulamování konečků a navíc mohou působit řídkým dojmem. Proto se o ně musí náležitě pečovat. V opačném případě budou slabé, případně budou mít sklon k neustálému plihnutí. Všech těchto nepříjemností se nicméně můžete vyvarovat, přičemž mohou i jemné vlasy působit senzačně. Stačí dodržet pět následujících kroků, které vám zajistí, že váš účes bude mít objem a lesk.

1. Používejte šampón a kondicionér pro objem vlasů

V současné době si můžete pořídit široký sortiment kosmetických přípravků na vlasy. K dispozici máte i komplexní řady pro jemné vlasy, ve kterých najdete spoustu praktických přípravků. Základem je regenerační šampón a oplachovací regenerační kondicionér pro větší objem, které posilují vnitřní strukturu vlasů a dodávají jim pevnost. Rozhodně přitom doporučujeme investovat do profesionální kosmetiky, což ve skutečnosti nemusí být ani výrazně drahé. Sleva na Notino, případně další slevové akce vám totiž mohou zajistit finanční úsporu.

2. Řešením mohou být i další přípravky pro objem vlasů

Ženám s jemnými vlasy se někdy nedoporučuje používat vlasové masky, které mohou vlasy zbytečně zatížit. To u mnoha produktů skutečně platí. Na druhou stranu existují čiré masky pro objem vlasů, které mohou vaší přirozené pokrývce hlavy dodat plnost, objem, ale také lepší ovladatelnost. Navíc si je možné zakoupit i pěny a spreje pro objem vlasů, takže relevantních přípravků máte k dispozici více než dost. Na druhou stranu byste to s jejich používáním neměly přehánět, protože častým používáním by se mohly vlasy poškodit.

Kosmetika na jemné vlasy

3. Zvolte dobrý sestřih a správně fénujte

Každý kadeřník vám řekne, že každý typ vlasů potřebuje správnou délku a střih. Pokud se zaměříme právě na jemné vlasy, platí, že optimální je polodlouhý účes, který může být zastřižen do rovna, což obvykle vypadá opravdu dobře. Příliš dlouhé vlasy naopak zdůrazňují jemnost, příliš krátké se zase budou jen těžko čechrat. Pamatujte, že tento typ vlasů je vhodné stříhat často. Navíc byste měly pravidelně používat i fén na vlasy. Doporučujeme vám ale používat nízkou teplotu vzduchu, protože jinak může dojít ke snadnému poškození teplem.

4. Podstatný je i zdravý životní styl

Ačkoli to mnoho žen opomíjí, pro kvalitu vlasů je podstatný zdravý životní styl. Pokud tedy chcete, aby váš účes vypadal fantasticky, musíte se tomu přizpůsobit. Základem je samozřejmě zdravá strava, která by se měla skládat především z průmyslově neupravených potravin. Podstatný je rovněž pitný režim, stejně jako pravidelná fyzická aktivita, jíž může být i každodenní procházka. Navíc je vhodné dostatečně odpočívat a co možná nejvíce se vyhýbat stresu. To je dokonce zcela zásadní, protože právě stres působí na celkové zdraví velmi negativně.

5. Některých kroků se raději vyvarujte

Předešlé kroky byste měly dodržovat, nicméně některých postupů se je třeba naopak vyvarovat. Výše už jsme kupříkladu naznačili, že jemné vlasy není vhodné vystavovat vysokým teplotám. To se ovšem netýká pouze fénování, ale také příliš častého a intenzivního kulmování či žehlení. Ostatně ani ostré sluneční paprsky jim nedělají dobře. Vyhnout byste se měly také vydatným maskám (opět viz výše), stejně jako hrubému rozčesávání. U velmi jemných a řídkých vlasů se nedoporučuje používat ani tmavších odstínů barev, jež příliš zdůrazňují prosvítající pokožku.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 tipů, jak pečovat o jemné vlasy