Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

5 tipů, jak předejít kocovině. Ráno už trpět nemusíte

Adéla Beranová

Adéla Beranová

22. 8. 2014

Léto ještě neskončilo a v závěru prázdnin se v pořádání večírků, grilovaček a jiných akcí nijak nepolevuje. A s nimi jsou spojené i skleničky či skleniček víc něčeho dobrého alkoholického. My pro vás máme tipy, jak si takovou párty užít a zároveň ráno příliš netrpět. Víme totiž, jak předejít kocovině.

1. Bez vody to opravdu nepůjde

Je to skoro klišé, ale pomáhá od jedné poloviny projevů kocoviny. Hlava vás totiž ráno bolí často z jednoho jediného důvodu, jste dehydratovaní. Zní to až komicky, když jste toho večer tolik vypili. Jenže není nápoj jako nápoj. Ideální je celý večer prokládat alkoholické drinky skleničkami vody. Když se vám to vymkne z rukou, vypijte alespoň půl litr vody či naředěného džusu před spaním.

Druhou sklenici s vodou si nachystejte k posteli pro případ, že byste se v noci probudili. Poslouží ale dobře i ráno.

2. Vitamín C a B jako rytíři do boje

Pokud nechcete ráno příliš trpět, je potřeba doplnit vitamíny a minerály. Existují přímo šumivé tablety, které obsahují všechny potřebné látky. Bohatě ale postačí i obyčejné tabletky vitamínu B a C, předávkovat se jimi jen tak nemůžete a na kocovinu fungují skvěle. Ideální je dát si jednu tabletku před, jednu v průběhu a jednu ráno po akci.

3. Káva je zabiják

Káva neprospívá našemu zdraví ani za střízliva, v opilosti a při kocovině už vůbec ne. Proto není ani trochu dobrý nápad si dát v brzkých ranních hodinách jedno presso s mlékem, abyste ještě neusnuli. O to horší je to nápad, když si ho dáte ráno na probuzení. Káva stejně jako alkoho dehydratuje organismus, společně jsou skutečně pekelnou dvojkou.

4. Mastné jídlo nebo sklenice mléka

Kromě bolesti hlavy trpí při kocovině žaludek. Důvodem je jeho překyselení. Tomu můžete částečně zabránit dvěma způsoby. Před pitím alkoholu si dopřejte mastnou večeři, žaludek se bude pak alkoholu lépe bránit. Pokud si zrovna na bramboráky se špekem nepotrpíte, je druhou možností vypití sklenice mléka.

5. Pijte s mírou a kocovinu si užijte

Sebelepší rada vám nepomůže, když to s alkoholem opravdu přeženete. Nejen, že vás bude ráno pekelně bolet hlava a žaludek vyšle mnoho protestů, ale ostuda bude tyhle projevy následovat v těsném závěsu. Když už se ale podaří trocha té opilosti, je kocovina nezbytnou nutností. Zkuste si ji naopak užít. Můžete všem říct, že vám prostě není dobře, zůstat celé dopoledne v posteli a pojídat smažená vajíčka nebo hranolky. Hned to bude o něco příjemnější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 tipů, jak předejít kocovině. Ráno už trpět nemusíte