Menu
WomanOnly
Domácnost

5 tipů, jak se zbavit slimáků jednou provždy

Také jste se celé hodiny láskyplně starala o svou zahrádku a snažila se vypěstovat si tu nejlepší domácí zeleninu. Do cesty se vám ale postavili slimáci, kteří vám decimují celé vaše dílo. Boj s nimi je zdlouhavý a může se zdát, že je nemožný, ale s našimi radami to dokážete a nakonec svou úrodu zachráníte!

1. Staňte se lovkyní

Sami odborníci radí, že nejúčinnější zbraní proti slimákům je jejich lovení. Každý večer si vezměte kbelík a vydejte se ke své zahrádce. Posbírejte všechny slimáky co uvidíte a dejte si záležet, abyste jich viděla co nejvíce! Plže pak musíte zabít a dát je do pet lahve s vodou, aby se rozložili a vy jste je mohla kompostovat.

2. Vyrobte si pastičky!

Kelímky od jogurtu nebo uříznuté PET lahve s pivem jsou oblíbeným způsobem, jak polapit větší množství slizkého nepřítele. Nevýhodou je, že vůně piva může přilákat i slimáky z okolí. Kutilové ale vyrábějí i složitější pasti. Kdo se na výrobu necítí, může si slimáčí pastičku koupit.

3. Když nepomůžou pastičky, na řadě je chemie

Vyrazit do boje můžete i chemickými zbraněmi. Na výběr je hned několik druhů a některé jsou dokonce ekologické. Vždycky si ale pozorně přečtěte návod, protože chemie je prostě chemie a můžete se vám dostat do půdy. Proto je nutné s nimi zacházet s rozumem a hlavně přesně podle návodu!

8 tipů na výrobu domácích postřiků proti škůdcům. Pomožte své zahradě ekologicky

4. Posypejte okolí záhonů

Udělejte si kolem zahrady hrazení a vysypte prostor kolem záhonku popelem, vápnem, nebo kamennou moučkou. Pokud nemáte ani jedno, zkuste použít třeba písek. Nejúčinnější však vždy bude sůl, která slimáky nejen odpuzuje, ale také účinně zabíjí! Babičky také radí piliny, či česnek.

5. Bylinkami proti slimákům

Povolejte do vašeho boje přírodu, která v našem podnebí sice není uzpůsobená na boj proti slimákům, ale když jí trochu pomůžete, zvládne to. Vysaďte si tedy na svou zahrádku bojovníky proti slimákům, je to například šalvěj, tymián, bruntnák, nebo kerblík. Tyto bylinky slimáky odpudí a bude od nich mít jednou pro vždy pokoj!

Ohodnoťte tento článek:
2,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 tipů, jak se zbavit slimáků jednou provždy