Menu
WomanOnly
Móda a styl

5 tipů jak si ozdobit džíny doma. Vytvořte si opravdu osobitý kousek

Redakce

Redakce

2. 9. 2014

Džíny jsou stálicí v našich šatnících a existuje jich nepřeberné množství druhů, stylů a barev. Takové džíny se ale mohou za nějaký čas okoukat a nahradí je džíny nové. Ty staré pak leží někde hluboko ve skříni, přitom je možné dát jim novou podobu a udělat z nich originální kousek!

Záleží jen na vaší fantazii, co s džínami vymyslíte, aby vypadaly skvěle a neokoukaně. Můžete použít spoustu různých materiálů a doplňků – např. krajku, různé nášivky, záplaty, zipy, kamínky, cvočky, flitry a v podstatě kamkoli je na vaše džíny umístit. Že nevíte jak na to? Tady je několik tipů: 

Roztrhané džíny

Džíny si oblečte a křídou na nich označte místa, která chcete mít na kalhotech vydřená nebo roztrhaná (např. v oblasti kolen a na stehnech). Pak vezměte nůž s ostrou vroubkovanou hranou a přejíždějte s ním na daném místě tak dlouho, dokud se látka neztenčí pouze na bílé nitě. Stejně vám poslouží také brusný papír, se kterým se ale více nadřete. Nitky potom můžete nůžkami povytahat ven.

Oslňte kamínky a flitry

Ozdobit si džíny kamínky nebo flitry je velmi jednoduché. Kamínky mají zespodu hmotu, která po zahřátí žehličkou přilne k materiálu metodou „hot-fix“. Nejlépe budou takové ozdoby vypadat vzadu na kapsách nebo když budou lemovat kapsy zepředu. K olemování kapes vám zrovna tak poslouží všelijaké cvoky.

Takto ozdobené džíny se pak dají normálně prát v pračce a pokud by se nějaký kamínek náhodou odlepil, snadno ho přilepíte např. vteřinovým lepidlem. Flitry můžete na kalhoty také přilepit nebo našít. Obojí seženete v galanterii či ve švadlence nebo na specializovaných e-shopech.

Pohrajte si s krajkou

Krajka není jen trendy, ale také je velmi ženským a jemným prvkem. Nic se ale nemá přehánět, proto s krajkou pracujte opatrně a myslete na to, že méně je někdy více. Z obyčejných džínových kraťasů můžete vykouzlit nový kousek tak, že na okraj zadních kapes přišijete nebo upevníte tavící pistolí pruhy krajky. Krajkou můžete také olemovat nohavice nebo z ní třeba vystřihnout určité části a ty pak na džíny aplikovat.

Originální záplaty

Nebojte se vyčnívat z davu a ozdobte své džíny záplatami! Záplaty vytvoříte ze starých džínů nebo i z jiných materiálů, které našijete podle vaší fantazie na džíny. Momentálně jsou v kurzu spíše světlejší džíny, na kterých krásně vyniknou džínové záplaty v kontrastní tmavší barvě.

Džíny „na zip“

Pokud doma máte obyčejné slimky, můžete z nich pomocí zipu vykouzlit zajímavý kousek. Budete potřebovat dva kratší zipy, které z vnější strany našijete na roztřižené konce nohavic. Takto vylepšené slimky budou vypadat dobře k botám na podpatku, ale i v létě k balerínkám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 tipů jak si ozdobit džíny doma. Vytvořte si opravdu osobitý kousek