×
WomanOnly

5 tipů pro ideální péči o vlasy

Péče o vlasy

Máte krásné vlasy? Pak vám může kdejaká z nás závidět. Možná je to dáno genetickými predispoziciemi. Často za krásnými vlasy stojí také správná péče o ně a o pokožku hlavy. Tak jako tak se nejspíše nedopouštíte různých přešlapů, jež mohou vlasy spolehlivě likvidovat. My se v následujících řádcích podíváme na celkem 5 tipů, jež vám mohou z hlediska péče o vaše vlasy pomoct.

K mytí je ideální vlažná voda

Horká voda může vlasy dokonale zlikvidovat. Teplotní výkyvy na člověka samotného nepůsobí zrovna nejlépe. Vlasy si různé šoky stoprocentně nezaslouží. Ideální je používat vodu, která bude spíše vlažná než horká. Naopak zase ledově studená být také nemusí.

Pozor na přespřílišné barvení

Jak často si barvíte vlasy? Pokud každý týden, případně i vícekrát, raději od takovéto činnosti upusťte, respektive snižte frekvenci.

Kvalitní šampony jako základ

Přesně tak. Při nákupu šampónu a také kondicionéru se nedívejte pouze na cenu. Mnohé levné prostředky se vyznačují spíše nízkou kvalitou, takže svým vlasům spíše uškodíte. Především parabeny a jiné chemické látky zrovna dvakrát prospěšné nejsou. Občas v je možné využít i kvalitní suchý šampon.

Dodávejte vlasům potřebné látky

Ideální je pestrý jídelníček a nějaké ty kvalitní doplňky stravy. Vlasy si zaslouží spousty vitamínů. Hodně důležitý je také keratin na vlasy. Jedná se o protein, jenž tvoří jednu ze základních složek vlasů. Keratin je možné vlasům dodávat i uměle. Stačí si zakoupit ty správné přípravky.

Keratin na vlasy. Jak na keratinovou kůru a kde ji aplikovat

Používejte kvalitní hřebeny a kartáče

Máte nejlevnější hřeben, který vám vlasy doslova dere z hlavy? Možná ano, a proto se vyplatí investovat do nového. Nakoupit si můžete hřebenů hned několik. Budete mít jistotu, že se vám jen tak neztratí. Zároveň se o vlasy postaráte mnohem komplexněji, což je většinou zapotřebí.

5/5 - (2 votes)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*