Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Keratin na vlasy. Jak na keratinovou kůru a kde ji aplikovat

Redakce

Redakce

18. 7. 2017

Keratin je přírodní produkt, který se aplikuje na vlasy pro jejich narovnání a zjemnění. Jak keratinová vlasová kůra probíhá a kde ji podstoupit?

Brazilský keratin na vlasy – co to je?

Keratin patří – vedle kolagenu, elastinu nebo fibroinu – k takzvaným vláknitým proteinům, jejichž role spočívá v ochraně a podpoře jiných organických látek. „Vláknitý“ se nazývá, protože vytváří dlouhé filamenty, které mají vláknitý tvar. Keratin chrání před poškozením epitelové buňky v těle a představuje jednu z hlavních komponent lidské kůže. Krom toho se nachází také v nehtech a ve vlasech, kterým dodává pevnost a lesk. Brazilský keratin je přírodní produkt vyvinutý v Brazílii, který se aplikuje na vlasy pro jejich narovnání, regeneraci a zjemnění.

Brazilský keratin na vlasy

Keratinová kůra na vlasy je metoda narovnávání vlasů, které vydrží několik měsíců. Vlasy se narovnají díky tomu, že se tekutý keratin společně s konzervačním roztokem aplikuje zažehlením do vlasů pomocí vlasové žehličky. Kůra pomáhá i proti krepatění vlasů. Nedoporučuje se používat u dětí minimálně do 12 let a u těhotných a kojících žen.

Aplikace brazilského keratinu

Keratin může být aplikován na všechny tipy vlasů, a to včetně vlasů barvených a prodloužených. Pokud vlasy zároveň chceme barvit, měly bychom ho aplikovat buď ihned po barvení nebo alespoň dva týdny před barvením vlasů. Pokud chceme vlasy stříhat, je lepší to udělat po jeho aplikaci. Ta trvá přibližně od dvou do tří hodin, keratin vydrží ve vlasech přibližně 3 až 4 měsíce, pak se vymyje a je možné provést opakovanou aplikaci.

Na vlasy do 35 cm budeme potřebovat přibližně 50 ml keratinu, na vlasy do 55 cm 100 ml a na vlasy do 70 cm 150 ml keratinu. 48 hodin před aplikací si udělejte test na alergii; pokud zjistíte, že jste na keratin alergičtí, rozhodně ho na vlasy neaplikujte.

Zažehlování keratinu do vlasů

Vlasy umyjte šamponem a vysušte fénem, rozčešte. Vezměte si ochranné rukavice a keratin začnete nanášet štětcem přibližně centimetr od kořínků vlasů (nikoli přímo na kořínky). Nakonec vlasy rozčešte jemným hřebenem, aby se na nich keratin rovnoměrně rozprostře. Nechte 10-30 minut působit, znovu vlasy vysušte a začnete je rovnat žehličkou nastavenou na 220 stupňů (200 v případě velmi jemných vlasů).

Žehlete postupně po pramenech, každý pramen vyžehlete asi pětkrát (v případě hodně poškozených vlasů méněkrát). Vlasy by měly po vyžehlení být rovné a lesklé. Tři dny po aplikaci vlasy nemyjte, aby se keratin nesmyl.

Aplikace keratinu: v kadeřnictví nebo doma?

Keratin si můžete nechat aplikovat v kadeřnictví nebo ho můžete nanést samy doma. Pokud budete aplikovat doma, musíme mít žehličku na vlasy, kterou lze zahřát minimálně na teplotu 220 stupňů. Lze použít titanovou i keramickou žehličku na vlasy. Také je třeba změřit, jak dlouhé máte vlasy, a podle toho objednat vhodné množství keratinu. Dostatečné množství keratinu je zásadní, protože při jeho menším množství se mohou vlasy zažehlováním žehličkou spálit.

Aplikace může podle zkušeností a praxe trvat od dvou hodinu až do čtyř hodin. Pokud si netroufáte keratin aplikovat samy a zároveň se vám nechce na aplikaci do kadeřnictví, můžete o pomoc poprosit kamarádku. Kvalitní keratin lze sehnat za cenu okolo 600 Kč za 100 ml. Na krátké vlasy bude stačit 50 ml, na polodlouhé cca 70 ml, na dlouhé 100 ml a na hodně dlouhé vlasy může být třeba 150 ml i více. Když keratin kupujete, vždy zkontrolujte, že kupujete takové množství, které potřebujete.

Výhodou domácí aplikace je bezesporu cena – pokud již máte žehličku, zaplatíte pouze za keratin. Výhodou aplikace u kadeřnice je na druhou stranu ale nejenom pohodlí, ale také jistota, že je aplikace prováděna správně a že nedojde k poničení vlasů. Za to si ale člověk samozřejmě musí připlatit: ceny aplikace keratinu se pohybují (podle délky vlasů a cen a lokalit jednotlivých kadeřnictví) přibližně od dvou do pěti tisíc.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Keratin na vlasy. Jak na keratinovou kůru a kde ji aplikovat