Menu
WomanOnly
Krása

Jak na vlasy bez lesku? Brazilský keratin si poradí se suchými konečky i objemem

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

14. 11. 2016

S příchodem zimy vlasy elektrizují a zacuchávají se pod vlněnými čepicemi. Co navíc s tím, když postrádají lesk a vypadají vysušeně? Nemusíte sahat po drahých olejích, stačí brazilský keratin. Přečtěte si naši recenzi, ve které jsme po dva týdny keratin používali!

V době žehliček a častého barvení je složité udržet vlasy lesklé a zdravé. Pomoci mohou nejrůznější zábaly, masky nebo olejíčky. Anebo brazilský keratin. Vychytávka, kterou najdete i v poměrně levné vlasové kosmetice, již si můžete pořídit domů.

Na WomanOnly jsme se rozhodli jedny takové výrobky vyzkoušet, abyste věděli, do čeho jdete.

  • Typ vlasů: jemné, bez objemu, délkou pod ramena
  • Úprava vlasů: žádná žehlička ani fen, zato časté barvení, jen nepravidelné užívání kondicionéru či masky
  • Míra poškození: konečky celkem dobré, celkově ale vlasy bez života, elektrizující
  • Cíl: hladší, neodstávající vlasy, které se ale zároveň nezamastí a získají tvar a objem
  • Výrobky: šampon, kondicionér a sérum Bio Volume BK Brazil Keratin + na finální úpravy kartáč Dtangler a gumičky Dtangler Band

Hned na začátek je důležité zdůraznit, že mám pořád ještě štěstí. Moje vlasy jsou jemné, moc se necuchají a samy od sebe jsou poměrně rovné, takže ani nepoužívám žehličku. Co je ale jejich potíž: nedrží pohromadě. Pořád různě odlétávají a zároveň nemají moc objem. Po použití masek nebo nedej bože olejíčku jsou navíc zplihlé a vypadají jako týden nemyté.

Po konzultaci jsem proto sáhla po sadě z řady Bio Volume. „Nejedná se přímo o podporu objemu, ale je to jediná řada, která má odlehčenou formulaci hydrolyzovaného keratinu, tedy nezatěžká tolik vlasy,“ popisuje Renáta Kubicová z firmy BK Beauty Keratin.

Existují ale samozřejmě i další typy – s čokoládou a kokosem (pro velmi poškozené vlasy), s extraktem z růží (pro normální vlasy) nebo s arganovým olejem (pro suché vlasy).

Od této firmy existují i další řady - žlutá je proti vypadávání vlasů, růžová je pro normální vlasy.

Žlutá je proti vypadávání vlasů, růžová je pro normální vlasy.

Vlasy jsem myla každý den a střídala jsem různé kombinace šamponu, kondicionéru a séra. Šampon se používá trochu komplikovaně, ale je třeba tento postup dodržet, jinak budete mít vlasy jakoby slepené: stačí použít žlutého gelu jen málo, tak třetinu co normálního šamponu. Musíte však přidat vodu v poměru 1:3 (šampon:voda). Buď se dá za pár korun zakoupit speciální lahvička, anebo po pár neúspěších získáte jako já gryf a dokážete směs vytvořit v dlaních.

Šampon pění méně než klasické výrobky z drogérie – zhruba srovnatelně jako jiná vlasová bio kosmetika. Necháte jen chvilku působit a spláchnete vodou.

Použití kondicionéru je už jednoduché. Použijte množství jako jindy, po dvou minutách spláchněte vodou (mimochodem alespoň mně šlo splachování mnohem jednodušeji než u jiných značek – mastnota výrobku se vlasů tolik nedržela). A následně na ručníkem usušené, ale stále vlhké vlasy nanesete sérum.

Výsledek byl skvělý, i když paradoxně nejlépe moje vlasy vypadaly jen po použití samotného šamponu (evidentně jsou asi superjemné, protože i přes dobře zvolenou řadu byly po všech třech výrobcích trochu zplihlé). Držely tvar, a dokonce se mě kolegyně v práci ptaly, jestli nejsem ostříhaná – že mám nějaký jiný účes.

"Štětinky" působí jemněji než u Tangle Teezeru.

„Štětinky“ působí jemněji.

Evidentně alespoň pro mě kondicionér skutečně není nezbytný, naopak. Na druhou stranu se s ním dají vlasy krásně rozčesat. Abych zůstala jen u šamponu, ale vlasy si nervala po chomáčích, skvěle k tomu posloužil kartáč Dtangler. Oproti mému domácímu Tangle Teezeru má jemnější hroty, takže na moje vlasy je o něco vhodnější (ovšem u suchých typů by to bylo asi naopak). Výhodou je také rukojeť.

Výsledný dojem onoho jiného účesu vám můžou pomoci dotvořit gumičky od stejné značky – Dtangler Band. Ve vlasech vypadají jako barevné mašle, přitom ale stáhnou culík tak, že opravdu trčí do prostoru. Po rozpuštění vlasy bohužel chvíli drží tvar vlny z culíku, ale na druhou stranu nejsou nijak polámané ani vytrhané.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak na vlasy bez lesku? Brazilský keratin si poradí se suchými konečky i objemem