Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak žehlit vlasy a neničit je? Dodržujte těchto 7 pravidel

Adéla Lišková

Adéla Lišková

16. 8. 2016

Jakákoli tepelná úprava vlasů, ať už se jedná o foukání, kulmování či právě žehlení, představuje pro vaše vlasy určitou zátěž, správným postupem lze však škody minimalizovat. Jak správně žehlit vlasy? Dodržováním následujících zásad předejdete zbytečnému poškozování.

1. Jak se žehlí vlasy – suché

Asi nejdůležitější zásadou správného žehlení vlasy je, že vlasy by měly být především perfektně suché. Po umytí tedy vlasy nechte pořádně uschnout, případně je dosušte fénem. Mokré vlasy by se při žehlení mohly spálit a nenávratně poškodit.

2. Jak vyžehlit vlasy – nenalakované

Stejně tak nežehlete vlasy, pokud je máte nalakované – sice by držely dobře jako nikdy, ovšem výrazně byste si je tím poničili. Navíc lak by se do vlasů zažehlil a večer už byste jej těžko vyčesali ven a museli vlasy znovu mýt. Stejně to platí i pro tužidlo.

3. Jak žehlit vlasy – použijte hřeben

Ještě než začněte vlasy žehlit, měla byste je nejprve důkladně rozčesat. Zadrchané a zkroucené vlasy do uzlíků by teplo z žehličky mohlo značně polámat. Vlasy si poté hřebenem rozdělte na tři části – dvě po stranách a zbylá zadní strana.

4. Jak se žehlí vlasy – chráněné

Po rozčesání a rozdělení hřívy na vlasy aplikujte speciální ochranný prostředek, určený pro ochranu vlasů při tepelné úpravě. Dejte pozor, aby se přípravek dostal nejen do délek, ale také do konečků. Můžete si znovu pomoci hřebenem. Naopak na kořínky jej příliš nenanášejte, vlasy by se mohly zmastit.

5. Jak správně žehlit vlasy – tenké prameny

Při žehlení postupujte ze shora a rozdělujte je na tenčí prameny – k tomu si vezměte na pomoc obrácenou stranou tupírovacího hřebene. Silnější prameny by vám sice mohly žehlení urychlit, ovšem tím déle byste potřebovali po pramenech přejíždět a horní vlasy by tím více trpěly. Tenký pramen přejedete jednou či dvakrát a bude skvěle narovnaný.

6. Jak často žehlit vlasy – ne každý den

Perfektně rovné vlasy jsou sice krásné, ovšem každodenní žehlení se na kvalitě vašich vlasů zaručeně podepíše. A čím jsou vlasy poškozenější, tím výrazněji je žehlení poškozuje ještě více. U zdravých vlasů se tedy snažte žehličku používat maximálně dvakrát týdně, u odbarvených a barvených vlasů buďte ještě opatrnější. A u poškozených vlasů bude lepší se žehlení vyhnout, případně jej nechat jen pro zvláštní příležitosti.

7. Jak žehlit vlasy – teplota

Samozřejmě platí, že na čím vyšší teplotu vlasy žehlíte, tím větší je to pro ně zátěž. Žehličku tedy bezmyšlenkovitě nenastavujte na ten nejvyšší stupeň, ale snažte se držet do teploty 200 stupňů Celsia, která vlasům ještě příliš neubližuje. Vyšší teplotu pak mohou zvážit ženy, které si vlasy nebarví, případně majitelky silných a nepoddajných kudrnatých vlasů.

Jak žehlit vlasy – video

A chtěli byste k tématice žehlení vlasů ještě vizuální ukázku? Nechte si poradit, jak si správně žehlit vlasy, třeba ve videu o žehlení vlasů od zpěvačky Misty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak žehlit vlasy a neničit je? Dodržujte těchto 7 pravidel