Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

5 zdravotních tipů při menopauze. Výživa i relax jsou potřeba stále

Adéla Beranová

Adéla Beranová

2. 7. 2014

Projevy menopauzy mohou být hodně nepříjemné a překvapivé. Návaly horka, změny nálad, kolísání váhy nebo dámské obtíže. To vše se dá ale vyvážit trochou péče o sebe. Relaxujte, spěte a zdravě jezte, menopauza bude snesitelnější. 

Cvičtě každý den

Studie dokazují, že ženy, které jsou aktivnější čelí menšímu počtu symptomů menopauzy Proto zařaďte do své každodenní rutiny i dostatek pohybu. Sport zrychluje metabolismus, pomáhá udržet váhu i dobrou náladu. I každá třicetiminutová procházka vám pomůže zvládat menopauzu s větším nadhledem.

Vyspěte se do růžova

Když se váš věk postupně přehoupne nad čtyřicet, začněte si zvykat na osmihodinový spánek, který vaše tělo prostě potřebuje. Dostatek odpočinku vám pomůže překonat noční pocení i stále intenzivnější únavu.

Nezapomínejte na výživu

Vaše tělo bude potřebovat dostatek základních vitaminů a minerálů. Ujistěte se proto, že do svého jídelníčku zařazujete jídla s vysokým obsahem prospěšných látek a antioxidantů. Ale nezapomínejte ani na proteiny, obiloviny, ovoce a zeleninu. Vaše strava by měla být především vyvážená.

Relaxujte

Hormonální změny v průběhu menopauzy vedou k mnoha psychickým symptomům jako je špatná nálada, stres, výkyvy nálad a mnohému dalšímu. Nejlepší způsob, jak se s tím vypořádat, je osvojit si nějaké relaxační techniky. Meditace a jóga mohou být velice užitečné v době největšího chaosu a změn.

Prozkoumejte nové podmínky

Neznalost nových situací může být pro vás hodně matoucí. Je naprosto nezbytné, abyste se v oblasti menopauzy také trochu vzdělala. Zorientujte se v jejích příznacích a všech změnách, které mohou na vašem těle nastat. Lepší porozumění vám pomůže lépe přijmout všechny potíže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 zdravotních tipů při menopauze. Výživa i relax jsou potřeba stále