Menu
WomanOnly
Domácnost

5 způsobů jak používat lepící váleček jako multifunkční pomocník při úklidu

Lepící váleček na odstraňování chlupů z textílií dozajista znáte, ale věděla jste, že se dá použít i jinak, než jako bojovník proti zvířecím chlupům. Dá se totiž použít téměř jako multifunkční úklidový pomocník. Přečtěte si naše rady, jak byste mohla lepící váleček použít, aby stále jen neležel ve skříni a nečekal, až ho povoláte do akce.

Vyčistěte si svou kabelku

Lepící váleček je ideální nástroj na čištění kabelky. V kabelce se za nějakou dobu naschromáždí spousta nečistot od písku, přes rozlámané sušenky, až po rozsypané stíny, nebo rozdrobený mák z housky. Kabelku většinou nestačí pouze vyklepat z okna, protože se nečistoty drží v záhybech, v takové chvíli přichází na řadu lepící váleček. Jednoduše jím přejeďte všechny zákoutí látky, vaše kabelka bude zase jako nová.

Když rozbijete skleničku

Pokud se vám v kuchyni podaří omylem rozbít skleničku, je jen velmi obtížné posbírat i ty nejmenší kousíčky a odštěpky skla. Často nestačí pouze zamést a setřít, protože miniaturní skleněné odlomky na podlaze stále  zůstávají. Lepící váleček však vaši práci dokoná a podlaha bude opět bez jediného střípku. Tak zajistíte, že se nepořežete vy, vaše děti ani domácí mazlíček.

Po dni plném kreativity

Udělala jste si s dětmi kreativní koutek a celý den stříhala papíry, lepila vatu nebo třpytky a na konci dne vás čekal velký úklid? Takový nepořádek nemůžete pouze setřít, protože byste špínu pouze rozmazala a roznesla po celém bytě. Ideální je však lepící váleček, který na sebe nalepí všechny druhy materiálů, a tak vám pomůže uklidit kreativní nepořádek během několika málo minut.

Pomocník v autě

Podzim je jako stvořený pro velký úklid, kterému se nevyhne ani vaše auto. Pomocí lepícího válečku se zbavíte nejen prachu a drobků, ale také psích chlupů a jiných nečistot. Žádný jiný čistící prostředek není tak účiný, jako je právě lepící váleček. Navíc je malý a kompaktní, a tak se dostanete i do těch nejmenších zákoutí, která jsou v autě téměř všude. Tak s chutí do toho, s lepícím válečkem je půl hotovo.

Vyčistěte své stereoreproduktory

Pro ten nejlepší zvuk vašecho stereo rádia je nutné ho jednou za čas pořádně vyčistit. Není to však vůbec snadné, protože jsou velmi křehké a snadno se tedy může stát, že je při úklidu poškodíte. Lepící váleček je však ke stereu velmi šetrný a díky svým malým rozměrům se dostanete i do těch nejmenších zákoutí. I přesto však buďte při úklidu velmi opatrná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 způsobů jak používat lepící váleček jako multifunkční pomocník při úklidu