Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

5 způsobů jak si naladit dobrou náladu hned po ránu

Alena Zelová

Alena Zelová

9. 11. 2014

Rána jsou kolikrát těžká, obzvláště ta pondělní nebo po delší dovolené nám dají zabrat. Jak docílit dobré nálady hned po ránu? Máme pro vás několik tipů!

1. Žádné posouvání budíku, vstaňte jakmile zazvoní

Zapomeňte na posouvání budíku o dalších 10 min. Vstaňte hned, jak zazvoní budík, rozsviťte, vstaňte a otevřete okno. Čerstvý vzduch vás probudí a pročistí se vzduch v místnosti. Ihned ustelte postel, jednak budete mít uklizenou postel, ale hlavně vás to nebude lákat zpátky do vyhřáté postele.

2. Žádný mail nebo facebook hned po ránu

Novinky z facebooku nebo maily vás mohou po ránu potěšit, ale také znepříjemnit začátek nového dne. Proto raději choďte na internet až později, raději se věnujte sobě, svému tělu a lepší náladě. Také se snažte nemyslet na to, co vás ten den čeká – porada, zkoušky, s dětmi k lékaři… Myslete pozitivně a neznepříjemňujte si nový den.

3. Snídaně nesmí chybět

Rozhodně nevynechávejte snídani, kterou byste měla v klidu sníst doma. K snídani jsou vhodné obiloviny, mléčné výrobky nebo vajíčka, díky kterým dostanete do těla proteiny. Zapojte i ovoce, takové borůvky dokáží vaše tělo povzbudit nebo jablko, které procvičí vaše mimické svaly a zpříjemní trávení. Vaše tělo rozproudí i čokoláda, ať už jako horký nápoj nebo čtvereček čokolády jako tečka za vydatnou snídaní. Ranní káva ano, ale snažte se nesladit.

4. Zacvičte si

Málokdo má čas cvičit po ránu, ale opravdu se to vyplatí si alespoň 15 min předem přivstat a protáhnout se při ranní rozcvičce. Jóga, běh, pilates… možností je mnoho. Přemožte se a pokuste se alespoň párkrát do týdne vstát dříve a protáhnout se. Uvidíte, že nakonec nebudete toho litovat a třeba si na ranní cvičení zvyknete, že nakonec budete cvičit každý den a ranní vstávání vám vůbec nebude dělat problém.

5. Pusťte si vaše oblíbené písničky nebo naslouchejte zvukům přírody

Dobrou náladu naladí dobrá písnička, při které si i zazpíváte, a která zároveň rozpohybuje i vaše boky. Někomu naopak postačí příjemný zpěv ptáků, kteří venku cvrlikají a vítají nový den. Snažte se usmívat a užívejte si další nový den!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 způsobů jak si naladit dobrou náladu hned po ránu