Menu
WomanOnly
Domácnost

5 způsobů využití fénu na vlasy, které vás nenapadnou

Alena Zelová

Alena Zelová

10. 11. 2014

Žádné ženě nesmí ve výbavě chybět fén. Ale věděla jste, že fén můžete využít i při úklidu? Ano, je to tak. Jak můžete využít fén, aby vám ulehčil úklid?

1. Odstranění námrazy

Nastávají dny, kdy se po ránu objevuje námraza. Přijdete k autu, jehož skla dostatečně nezabezpečíte, tak si musíte připravit škrabku a pečlivě oškrábat skla. Ale buďte chytré a využijte svůj fén, pomocí kterého se velmi rychle zbavíte námrazy.

Při námraze můžete využít fén i v případě, když vám přimrznou klíče v zámku.

2. Odstranění prachu na špatně dostupných místech

Někdy je těžké se dostat do špatně dostupných míst. Můžete využít vysavač, ale také fén. Avšak čistíte-li poličky, postupujte od horních polic směrem dolů, abyste si drobky a prach nenafoukali na již uklizené poličky.

3. Při pečení

Zní to neuvěřitelně, ale fén lze využít i při pečení. Jak? Když pečete koláč, který má polevu a chcete, aby poleva co nejdříve ztuhla. Vezměte fén a nastavte jej tak, aby vál studený vzduch, který zaručí zpevnění polevy.

4. Na odstranění pomalovaného nábytku od dětí

Pomalovalo vaše dítě nábytek či podlahu voskovkami? Nahřejte pomalované místo teplým vzduchem z fénu a pak pomocí houbičky a saponátu voskovku setřete. Můžete vyzkoušet i na pastelky.

5. Odstranění přilepených fotografií

Chcete odstranit přilepenou fotografii v albu nebo z průkazu? Nahřejte ji ze zadní strany a tahejte, postupně fotografii tímto způsobem odlepte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 způsobů využití fénu na vlasy, které vás nenapadnou