Menu
WomanOnly
Hubnutí

5 zvyků, kvůli kterým přibíráte na břiše

Adéla Beranová

Adéla Beranová

10. 7. 2015

Máte k moři naprosto úžasné bikiny a plánujete divokou letní párty, ale nějaké ty špíčky na břiše vám kazí náladu? Mrkněte na těchto sedm zvyků, kvůli kterým vám bříško roste ani nevíte, jak.

Pravidelné pití nasycených nápojů

Nemine den, abyste si nedala alespoň sklenici slazeného nápoje? Pak nejste zrovna laskavá ke svému tělu. Kvůli vysokému obsahu cukru narušují tyhle nápoje váš denní příjem kalorií. Ani dietní cocacola není lepší, protože obsahuje umělá sladidla, která zvyšují chuť k jídlu. Zkuste nahradit sladké pití zeleným čajem, vodou s citronem nebo třeba ovocným smoothie.

Používání velkých talířů

Ať už jde o velkou rodinnou večeři nebo malou domácí svačinu, používáte vždy velké talíře? Chyba! Je dokázáno, že lidé, kteří jedí z velkých talířů konzumují větší porce a stejně mají stále pocit hladu. Porce vypadá totiž opticky menší a i když se přejíte, jste přesvědčení, že jste měli jen opravdu malou porci.

Večeře pozdě večer

Je sice pravda, že vaše tělo spaluje i ve spánku, ale určitě nevyužije efektivně celou velkou večeři. Navíc se vám s plným žaludkem bude i špatně usínat. Všeobecně se doporučuje jíst večer menší porce lehčího jídla a nechodit spát dřív než tři hodiny po večeři. Pokud máte přece jen hlad i v pozdních hodinách před spaním, dejte si kousek čerstvé zeleniny nebo ovoce. Rozhodně se ale vyhýbejte tučným či smaženým jídlům a pečivu.

Jídlo jako záchrana před smutkem, vztekem či stresem

Jíte pokaždé, když se dostanou vaše emoce na vrchol? Příště se zkuste vyhnout jídlu ve všech psychicky náročných situacích. Nejdřív takzvaně vychladněte a pak teprve jezte. Vyhnete se tak impulzivnímu spořádání cheeseburgru s kopou hranolek a třeba zvolíte zdravější variantu oběda.

Tip: Když máte pocit, že je nevyhnutelné něco ve vypjaté situaci zakousnout, dejte si skleničku vody nebo si jděte na chvíli zaběhat. Vyplavíte z těla stresové hormony a budete uvažovat jasněji.

Nezdravě častá konzumace nízkotučných jídel

Někteří lidé předpokládají, že tučnější jídla a nápoje vedou k intenzivnějšímu ukládání tuků na břiše. Pravda je, že určité druhy tuků jsou pro tělo naopak potřebné. Třeba takové avokádo, olivový olej či semínka naopak pracují ve prospěch shazování špíčků na břiše. Raději se proto vyhýbejte nízkotučným produktům, které často místo tuku obsahují velké množství cukrů jako náhražku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

5 zvyků, kvůli kterým přibíráte na břiše