Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

54 dnů mozkově mrtvá žena porodila živé dítě

Lékaři v Nebrasce se rozhodli prodloužit život 22 leté těhotné ženy, která se zhroutila v 22 týdnu těhotenství ve svém domově v důsledku mozkové mrtvice. Plod dítěte, který zatím nebyl poškozen, byl příliš malý na to, aby přežil v inkubátoru.

Žena, Karla Perez, volala 8. února záchrannou službu a stěžovala si na nesnesitelné bolesti hlavy. Lékaři ji našli doma již v bezvědomí a vyšetření prokázala těžké krvácení do mozku.

Její stav byl tak vážný, že utrpěla mozkovou smrt. Lékaři ale chtěli zachránit nedonošené dítě a přistoupili k metodě, kdy ženu udržovali s týmem sta zaměstnanců nemocnice dalších 54 dnů při životě na přístrojích, aby se plod mohl dostatečně dovyvinout. Původní záměr bylo odrodit ženu císařským řezem ve 32. týdnu těhotenství. Bohužel se ženin stav zhoršil a lékaři museli porod uskutečnit o 2 týdny dříve. I přesto se jim podařilo zachránit chlapečka, kterého pojmenovali Angel (Anděl).

Angel se narodil 4. dubna a putoval hned do inkubátoru, kde mu pomocí trubiček podávali stravu. Nyní jsou neonatologové již mírně optimističtí a doufají, že má chlapec nejtěžší fázi za sebou. Jeho matka definitivně zemřela 2 dny po porodu.

Není to poprvé, co se lékaři rozhodli zachránit dítě mozkově mrtvé ženy. Naposledy se tak stalo už v roce 1999.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

54 dnů mozkově mrtvá žena porodila živé dítě