Menu
WomanOnly
Móda a styl

6 důkazů jak poznáte padělek kabelky od originálu

Alena Zelová

Alena Zelová

29. 9. 2014

V poslední době potkáváme mnoho žen, které mají ve své ruce nebo na rameni krásnou značkovou kabelku. Možná samy máte takovou kabelku nebo o ní sníte. Jak rozeznáte originál od padělku?

Některé znaky ukazující na padělek jsou jasné už při nepatrném pohledu, avšak v některých případech musíte být pozornější!

  1. Křivé a nehezké stehy

  2. Kabelka nedrží tvar

  3. Není z kůže

  4. Zapáchá

  5. Logo na kabelce se neshoduje s logem na podšívce kabelky (často dokonce chybí)

  6. Nedostanete certifikát a obalový materiál ke kabelce

Nejčastějšími padělky jsou kabelky známých světových značek – Louis Vuitton, Prada, Gucci, Dolce Gabbana.

K originálu vždy dostanete certifikát

Dalším zřetelným znakem, který svědčí o originálu je samozřejmě cena! Kabelky těchto světových značek nejsou levnou záležitostí. Často se ceny pohybují nejen v tisících, ale dokonce až v desetitisících! Avšak je-li vám kabelka darována, cenu se jen tak nedozvíte a její originalitu zjistíte podle znaků zmiňovaných již výše.

Nakupujte v kamenných seriózních obchodech.

Obdobně jako ke šperkům, tak i ke kabelce Louis Vuitton, Prada, Gucci atd. dostanete certifikát, který svědčí o pravosti výrobku. Každý výrobek má tedy svůj kód, podle kterého jej lze dohledat.

Kabelka jako suvenýr z dovolené? Buďte opatrné, můžete se dostat do problémů!

Nejen u nás, ale i v zahraničí tyto světově známé kabelky bývají často vyhledávaným artiklem. Dávejte si pozor na obchodníky, kteří vám nabízejí známé kabelky. Obzvláště buďte pozorné před trhovci na plážích a ve stáncích. V některých zemích (Španělsko, Itálie, Francie, Turecko…) jsou pouliční prodejci typičtí.

Je jasné, že tito lidé neprodávají originály, a zároveň vás mohou zatáhnout do problému! Jak? Pečlivě si promyslete, zda si koupit „značkovou“ kabelku u trhovce ve Francii nebo v Itálii. Bude-li se jednat o padělek a přijde na vás policie, může se vaše dovolená značně prodražit. Koupí padělku si v některých zemích lze vysloužit tučnou pokutu, samozřejmě v eurech!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 důkazů jak poznáte padělek kabelky od originálu