Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

6 důvodů, proč jíst ovesné vločky

Zdravý životní styl začíná být čím dál tím rozšířenějším koníčkem. Chceme být zdraví, fit a plní energie, k čemuž patří i umění sestavit si zdravý jídelníček, jehož součástí by měly být i ovesné vločky. Možná se ptáte proč právě ovesné vločky, které byly ještě před nedávnem považovány prakticky za odpad. Čtěte dál a dozvíte se v čem je blahodárný účinek vloček.

1. Pomáhají snižovat váhu

Nejčastějším důvodem ke konzumaci ovesných vloček bývá jejich schopnost pomoci vám snížit tělesnou hmotnost. Říkáte si, jak je to vůbec možné, že je to tak zaručená dietní bomba? Je to proto, že absorbují značné množství vody, což výrazně zpomaluje trávící proces a vy se tak cítíte plná výrazně delší dobu. Díky tomu pak nemáte nutkání mlsat mezi hlavními jídly.

2. Chrání před srdečním onemocněním

Mnoho vědeckých studií prokázalo, že ovesné vločky pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a tím snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění. Je však důležité, abyste jich snědla alespoň 3/4 šálku každý den, proto jsou ideální například na snídani. Zkuste i vy nastartovat svůj den s ovesnými vločkami a chraňte se tak před vážnými onemocněními!

3. 100% přírody 0% chemie

Na vločkách zkrátka není co vymyslet a jelikož se nijak nekazí, výrobci je nemusí příliš konzervovat a chemicky ošetřovat. I když je tedy koupíte v supermarketu, máte téměř stoprocentní šanci, že jsou zcela přírodní. Vyměňte tedy chemikáliemi nasáklé cereálie za ovesné vločky a pochutnejte si na ryzí přírodě!

Zdravé potraviny? Po těchto jídlech ve skutečnosti přiberete!

4. Bojovník s vysokým krevním tlakem

Ovesné vločky také pomáhají snižovat krevní tlak díky tomu, že přispívají ke zvýšení rozpustnosti vlákniny. Vločky jsou několikanásobně účinnější než například pšenice, kukuřice nebo rýže! Klíčem ke zdraví je ale opět pravidelná konzumace. A co vy, už jste dneska měla svojí misku vloček?

5. Staňte se svalovcem s pomocí vloček

Pokud se váš drahý snaží nabrat svalovou hmotu a mít pěkně vyrýsované tělo? Zkuste ho podpořit tím, že mu budete vařit jídlo, které mu k tomu dopomůže! Jednou takovou potravinou jsou právě vločky, které obsahují vyvážené množství sacharidů potřebných pro růst svalů. Uvidíte, že vám váš partner bude vděčný a vy se budete moct brzy rozplývat nad jeho pekáčem buchet!

6. Ovesné vločky nabíjí energií

Ovesné vločky jsou velmi snadné na přípravu a zároveň jsou velmi dobré. Můžete si je dochutit jogurtem, nebo jakýmkoli ovocem, či dokonce javorovým sirupem. Zkuste si je dát každý den k snídani a uvidíte, že budete celý den překypovat energií!

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 důvodů, proč jíst ovesné vločky