Menu
WomanOnly
Hubnutí

6 nejčastějších chyb, které děláte při hubnutí. Přijímáte málo kalorií!

Veronika Tichá

Veronika Tichá

28. 1. 2015

Už delší dobu se snažíte jíst zdravě a dietně, ale na váze nevidíte žádný posun směrem dolů? Možná vámi naordinovaná dieta není to pravé. Nedopouštějte se klasických chyb, které jsou rozšířené mezi „hubnoucí veřejností“. Které to jsou?

Jíte hodně ovoce

Obecně rozšířený omyl je, že při redukční dietě můžete sníst neomezené množství ovoce. Zejména tropické a hodně zralé ovoce obsahuje větší množství cukru, proto stačí jedna porce denně. Vyhýbat byste se měli především konzumaci banánů, hroznového vína a ovoci přezrálému, konzervovanému a sušenému.

 Vynechali jste pečivo

V pečivu jsou sacharidy, proto byste ho měli omezit nebo vynechat – to je další dietní omyl. Většinou se netloustne po pečivu, ale po potravinách, které na něj mažete nebo pokládáte.  Měli byste tedy vynechat tučné sýry, salámy nebo různé pomazánky, které jsou příčinou, že kalhoty stále nedopnete. Kvalitní tmavé nebo celozrnné pečivo má příznivý obsah energie a dokáže zasytit na delší čas.

 Jíte neomezené množství zeleniny

Pro někoho možná překvapení. Některé druhy zeleniny mají vyšší glykemický index, takže by se také neměly konzumovat ve velkém množství. Například kukuřice nebo kořenová zelenina je v tomto smyslu trochu zrádná. Vyměňte ji za listovou zeleninu, okurku, brokolici, zelenou papriku nebo ředkvičky a kila půjdou dolů.

 Zařadili jste do jídelníčku rýžové chlebíčky

Také některé extrudované potraviny jako knäckebroty nebo rýžové chlebíčky nejsou při dietě vhodné. Tyto potraviny obsahují málo vody, proto je v nich energie více koncentrovaná a mají také vysoký glykemický index. Navíc máte pocit, že nic nejíte, proto těchto výrobků spořádáte velké množství.

Přijímáte málo kalorií

Při redukční dietě neplatí přímá úměra. Nedostatečným příjmem potravy nedodáváte tělu dostatečné množství energie. Váha se vám sice sníží, ale jen krátkodobě. Energii vaše tělo přijímat potřebuje, ale jen ve správných potravinách.

Nedodržujete pitný režim

Pokud málo pijete, můžete se s hubnutím rozloučit. Pitný režim je důležitý z důvodu vyplavování toxických látek, správné funkce ledvin, ale i kvůli potlačení pocitu hladu. Hlad je převlečená žízeň, o tom není pochyb!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 nejčastějších chyb, které děláte při hubnutí. Přijímáte málo kalorií!