Menu
WomanOnly
Krása

6 rad, jak se starat o čerstvé tetování, aby neztratilo šmrnc

Redakce

Redakce

4. 2. 2018

Tetování je dnes nedílnou součástí mnoha lidí. Téměř každý 5. z nás je jeho pyšným nositelem. Existují nejrůznější druhy a barvy tetování a můžeme si nechat potetovat jakoukoliv část těla. Právě to dodává tetování jeho originalitu.

Správná péče o tetování je velmi důležitým krokem pro jeho krásu. Zejména zvýšenou péči si žádá čerstvé tetování.

Hydratace

Je důležité prvních 14 dní tetování několikrát denně mazat hojivou mastí, kterou obdržíte na radu tetovacího specialisty, u nějž jste si tetování pořídili.  Tetování je potřeba hydratovat každý den.

Strupy za žádnou cenu je nestrhávejte!

Na tetování se zkraje mohou tvořit pupínky, nestrhávejte je, zahojí se! V případě, že byste si pupínek nechtěně strhli, navštivte opět tetovací salón, kde vám řeknou, co máte dělat, popř. tetování zdarma upraví.

Vyvarujte se slunečnímu záření a vodě

Také se v prvních dnech vyvarujte přímému slunci, soláriu či bazénům. Tetování je přímý zásah do hloubky naší pokožky. Sluneční záření či chlorovaná voda by mohla vést ke vzniku hnisavých puchýřků a infekce. To by mělo za následek kompletní znehodnocení tetování.

Proto také většina salónů přes léto nerada tetuje a odrazuje zákazníky od jeho pořízení. Nechte se tetovat v chladných měsících, budete mít s následnou péčí  o starost méně.

Vyhýbejte se dlouhým večerům ve vaně

Místo, kde máte tetování, sprchujte pouze chvíli a jen vlažnou vodou. Nekoupejte se po dobu tří týdnů ve vaně, ale sprchujte se. Voda má neblahý vliv na čerstvé tetování. Může dojít k jeho znehodnocení.  Až bude tetování zcela zahojené, je možné si opět dopřát horkou vanu.

Brazilský umělec zakrývá strie a kruhy pod očima tetováním. Výsledky jsou neuvěřitelné

Po třech týdnech léčby opět navštivte tatéra

Než-li se tetování zcela zahojí, potrvá vám 3 týdny péče o jeho krásu. Také byste měla po uplynutí těchto tří týdnu navštívit tetovací salón, v němž jste si tetování nechala udělat, aby vám zkontrolovali, zda je tetování správně zahojené.

Pokud je již tetování zcela zahojené, péče o něj nevyžaduje již tolik intenzity. Postačí jej pouze párkrát do měsíce hydratovat krémem.

Zdá-li se vám po pár letech vaše tetování již vybledlé, nezbývá vám než opět navštívit tetovací studio, kde vám tetování předělají, aby jste tak obnovila jeho původní vzhled.

Foto: Ženy zakryly jizvy po rakovině prsu tetováním. Místo plastiky ornamenty

Vyberte si vhodné místo na tetování

I místo tetování má na jeho krásu vliv. Pokud si ho zvolíte např. na břiše, či dekoltu, může v postupu čase dojít ke změně jeho tvaru, příkladem může být těhotenství.

Kůže se natahuje a samozřejmě i tetování s ní. Vyberte si proto raději místo, jež není natolik ovlivněno postupem času a změnami života. Může jím být např. nárt nohy.

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 rad, jak se starat o čerstvé tetování, aby neztratilo šmrnc