Menu
WomanOnly
Hubnutí

6 rad, jak začít cvičit a už nikdy nepřestat

Už jste si mnohokrát říkala, že byste ráda začala cvičit, ale všechny vaše dosavadní pokusy skončily neúspěchem? Nemusíte se za to stydět, protože lenost a nedisciplinovanost je problém skoro všech lidí. My vám ale poradíme triky, díky kterým to nevzdáte po prvních čtrnácti dnech a postupně se tak dostanete do vysněné formy!

1. Nuda je váš největší nepřítel

Najděte si sport, ke kterému se nebudete muset denně půl hodiny přemlouvat. I ten nejméně sportovně založený člověk totiž má nějakou fyzickou aktivitu, která ho baví. Může to být chůze, jízda na kole, nebo zumba. Ze cvičení si také můžete udělat společenskou akci a chodit sportovat s kamarádkami, se kterými proberete nejnovější drby. Zkrátka sportujte a bavte se u toho!

2. Stanovte si cíle

Každý člověk potřebuje ke svému snažení nějakou motivaci. Pokud jste se tedy rozhodla cvičit proto, že už neobléknete své oblíbené kalhoty, dejte si za cíl zhubnout do nich. Je ale samozřejmě nesmyslné klást si na sebe hned napoprvé příliš velké nároky.

Proto se vyvarujte megalomanským cílům, třeba mít postavu jako modelka Victoria´s Secret. Zbytečně by vás to demotivovalo. Dejte si dílčí, menší cíle, které budete plnit postupně a třeba se jednou k andělské postavě dopracujete!

3. Nevzdávejte to!

Začátky bývají otravné a bolestivé. A jen lidé s opravdovým nasazením se přes tuto fázi dostanou, ale když se vám to povede, máte prakticky vyhráno. Když překonáte prvotní lenost, dostane se vám sport pod kůži a časem už si bez něj nebudete moct představit život! Budete se cítit čím dál tím lépe a s prvními dílčími úspěchy poroste i motivace!

4. Zpívejte, tančete, cvičte!

Nahrajte si do iPodu mix svých oblíbených tanečních hitů nebo oblíbené audioknihy. Energická hudba vás nejen povzbudí, ale posloucháním vám rychleji uběhne i čas a bude vás to i víc bavit. Vždy si ale pouštějte dynamické nahrávky, které vám rozproudí krev. Pomalé ploužáky vás při cvičení příliš nenamotivují.

5. Nakupujte a buďte krásná

Znáte ten hřejivý pocit, když si koupíte něco nového na sebe? Necvičte ve starých teplákách, ale kupte si nějakou pěknou sportovní soupravu. Pokud se nechcete stresovat tím, že těsný trikot odhalí všechny nedostatky vaší postavy, zvolte nějaký volnější model. Nabídka je široká. Na upnuté oblečení ale nezanevřete, po pár týdnech v něm uvidíte, jak se vám krásně rýsuje postava!

6. Nezapomínejte na břicho

Ploché bříško je fajn, ale ne každá žena má tak stavěnou postavu, i kdyby se snažila sebe víc. Přesto na jeho posilování nezapomínejte! Břicho je totiž důležitým centrem, kde sídlí všechny vnitřnosti a odkud se distribuuje do těla veškerá síla. Nemusíte se učit žádné složité cviky, stačí, když budete v několikavteřinové intervalech stahovat břišní svaly, kdykoliv vás to napadne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 rad, jak začít cvičit a už nikdy nepřestat