Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

6 relaxačních technik proti stresu. Je to snadné

Veronika Tichá

Veronika Tichá

17. 1. 2015

Vypadá to, že stres se stal národním sportem. Kdo se nestresuje, jako by nežil. Dá se to ale dělat i jinak, pozitivní přístup k životu také ještě nikoho nezabil. Pokud ale i vás zachvátila globální stresová epidemie, přečtěte si šest tipů, jak proti ní účinně bojovat. Američané říkají „take it easy.“ Něco na tom bude.

Dělejte dobré skutky

Je prokázáno, že lidé, kteří pravidelně provozují jakékoliv dobročinné akce, trpí méně na srdeční onemocnění. Velké srdce je asi odolnější. Udělejte někomu radost byť jen maličkostí jako je uvolnění místa staršímu člověku a hned se budete cítit o poznání lépe!

Jak na buddhistickou meditaci? Technika není jen jedna

Stýkejte se častěji s přáteli

Při kontaktu s lidmi, které máte rádi, vaše tělo vyplavuje uklidňující hormon oxytocin. Obklopujte se milými lidmi, od kterých hrozí nákaza jejich náladou.

Dvouminutová meditace

Vždy, když se budete cítit nervózní nebo vystresovaní, třete rychle své dlaně o sebe přibližně třicet sekund, pak je oddalte a představte si, že držíte v  rukou malou kouli. S tímto pomyslným předmětem několik sekund pohybujte kolem svého srdce a představujte si pozitivní energii proudící do vašeho těla.

Meditace vám pomůže rozumět sama sobě. Jak se jí naučit?

Držte bradu nahoře

Zní to velmi jednoduše, ale když je vaše hlava zvednuta a ramena tlačíte dolů, váš hrudník se rozšiřuje a vy přijímáte více kyslíku, který pomáhá zklidnit fyzickou a emocionální reakci vašeho těla na stres.

Hodně se smějte

Tady není co dodat, s úsměvem jde všechno líp, smích léčí a kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp!

Duševní hygienu můžeme zařadit do většiny denních aktivit. Buďte odolnější proti stresu

Zhluboka dýchejte

Tři pomalé hluboké nádechy a výdechy udělají někdy větší službu než psychoterapeut. Nenechte rozbouřené emoce ovládat vaše tělo i mysl!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

6 relaxačních technik proti stresu. Je to snadné