Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

7 důvodů, proč je smích zdravý

Veronika Tichá

Veronika Tichá

16. 3. 2015

S úsměvem jde všechno líp, pod toto rčení by se asi podepsali všichni. Proč bychom se měli na lidi kolem nás stále usmívat? Smích je nakažlivý, tak se nechte nakazit!

1. Zbaví nás deprese

Smích nás zbaví negativních emocí a pomáhá uvolňovat endorfiny, které způsobují, že se cítíme spokojenější a plni sil. Endorfiny také zmírňují bolesti. Smích nám pomáhá udržovat si životní nadhled a permanentní dobrou náladu, což je zaručený recept na dlouhověkost.

2. Zlepšuje pleť

Zapomeňte na drahé procedury v kosmetických salonech, díky smíchu se naše pleť rozzáří a výrazně omládne. Smích posiluje svalstvo tváře a zlepšuje krevní oběh, čímž jí dodává přirozený vzhled.

3. Posiluje imunitu

Díky smíchu si lépe poradíme s celou řadou nemocí. Když se pravidelně smějeme, snižuje se v našem těle hladina stresových hormonů a zvyšuje se tak množství protilátek v boji proti onemocněním.

4. Snižuje krevní tlak

Vědci zjistili, že intenzivní desetiminutový smích výrazně snižuje krevní tlak a rozšiřuje cévy, čímž pomáhá předcházet onemocněním srdce.

5. Odbourává stres

Lidé, kteří se hodně smějí, mají nižší hladinu stresových hormonů. Smích totiž uvolňuje fyzické a psychické napětí, které je hlavním důvodem stresu. Říká se, že jedna minuta přirozeného bujarého smíchu se vyrovná čtyřicetiminutové relaxaci.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

6. Pomáhá nás udržet v kondici

Smích zásobuje organismus kyslíkem, dodává mu energii, posiluje břišní svaly i svalstvo zad, čímž podporuje naše fyzické zdraví.

7. Sbližuje nás s ostatními

Nesmíme opomenout také sociální hledisko. Smích posiluje mezilidské vztahy, díky němu budeme oblíbení v kolektivu a získáme nové přátele, což má pozitivní vliv na naši psychiku. Vše budeme díky němu zvládat lépe a problémy se rychle vzdálí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

7 důvodů, proč je smích zdravý