Menu
WomanOnly
Hubnutí

4 rady, jak se účinně zbavit nebezpečného tuku na břiše

Veronika Tichá

Veronika Tichá

21. 2. 2015

Už vás nebaví neustále zatahovat břicho nebo nosit kabelky vepředu před tělem? Jste nešťastní z toho, že na jiných místech se vám daří hubnout, ale „pneumatika“ stále drží? Nepropadejte panice, s námi se jí zbavíte velmi rychle.

Břišní tuk je velmi nebezpečný, protože bývá zodpovědný za cukrovku, infarkt i další nemoci. Za kritickou hodnotu se dá považovat více než 106 cm u žen a 119 cm u mužů, takže pokud se už k této cifře blížíte, měli byste rychle začít něco dělat. Takže metry do ruky a přečtěte si následující rady.

 1. Správná strava

Jezte každé tři hodiny, vynechejte bílé pečivo, sladkosti, chipsy, sladké nápoje, tučná jídla a konzumaci ve fastfoodech. Jezte celozrnné pečivo, zeleninu a ovoce, mléčné výrobky, libové maso a ryby. Důležité je dopoledne jíst více sacharidů a méně bílkovin a ve druhé části dne naopak. Přijímejte v potravinách také hodně vlákniny a nezapomínejte dostatečně pít čistou vodu.

2. Spalujte kalorie pohybem

K hubnutí je potřeba spálit více kalorií, než přijmete. Abyste zhubli půl kila, měli byste spálit 3500 kalorií.  Pokud budete čtyřicet minut uklízet, spálíte 100 kalorií, tak si spočítejte, jak dlouho budete muset smýčit. K nejrychlejším způsobům ztráty tuku na břiše pro ženy patří aerobní cvičení, rychlá chůze, plavání, jogging nebo běh. Ideální frekvence cvičení je 30 minut každý den minimálně 4x týdně. Odměnou vám bude ztráta tuku na celém těle.

 3. Vyhýbejte se stresu

Stres se ukládá na břiše, říkaly už naše babičky, a toto tvrzení se zcela jistě zakládá na pravdě. Jakmile se začnete cítit v psychické pohodě, začnete hubnout mnohem rychleji.

 4. Posilujte břišní svaly

Ovšem pozor, jen posilování nestačí, prvním krokem je zbavit se břišního tuku pomocí zdravé stravy, odbourání stresu a výše zmíněných aerobních cvičení. Posilovací cviky na břicho jsou jen další úrovní, jak vaše břicho vytvarovat a posílit svaly. Každý centimetr dolů znamená, že se vzdalujete závažným zdravotním problémům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 rady, jak se účinně zbavit nebezpečného tuku na břiše